1. Główna
  2. >
  3. Rynek

Rynek

Najnowsze

engiepolskawyniki
Połaniec znowu państwowy

Poznańska spółka przejmuje najlepszą elektrownię na węgiel kamienny w Polsce. Dla Enei to dobre aktywa, ale fakty są nieubłagane -  trwa ucieczka zachodnioeuropejskich korporacji od „czarnego złota”.

Rafał Zasuń
wegiel enea
Coraz więcej węgla w Enei

Przejęcie przez poznańską Eneę elektrowni Połaniec, zabezpieczyłoby popyt na węgiel z kupionej przez nią rok wcześniej kopalni Bogdanka. Jednak transakcja jeszcze bardziej uzależni koncern od jednego paliwa, [...]

Bartłomiej Derski
gaz cng stacje
Autobusy na prąd? A może na gaz

Najgłośniejszą częścią rządowej strategii „czystego transportu” jest elektromobilność czyli pojazdy elektryczne. Nieco na uboczu pozostaje kwestia wykorzystania do napędu gazu ziemnego. Tymczasem co najmniej kilka przesłanek wskazuje, [...]

Wojciech Krzyczkowski
wegiel nowe elektrownie 12 2016
Węglowa ofensywa rządu

Zamykanie nierentownych kopalń i poprawa wyników pozostałych to jedynie początek realizacji rządowych planów dla tego sektora. Teraz przyszedł czas na budowę kolejnych elektrowni węglowych, a po nich na budowę [...]

Bartłomiej Derski
rynek plan junckera 12 2016
Kto w Polsce skorzysta z Planu Junckera

Podpisano pierwszą umowę o finansowaniu energetyki z Planu Junckera.  817 mln zł  pożyczki dostanie Tauron. Ale kolejne projekty są opóźnione, a te „węglowe”  w ogóle wypadły z listy.

Rafał Zasuń

Partnerzy portalu