O nas

Jesteśmy największą w Polsce redakcją zajmującą się energetyką i elektromobilnością oraz najczęściej czytanym portalem o tej tematyce. Według naszych czytelników potrafimy o tym pisać jak nikt inny. Każdego miesiąca notujemy ponad 1 mln odsłon, a nasze artykuły bezpośrednio na WysokieNapiecie.pl oraz w portalach partnerskich czyta ok. 200-300 tys. osób. W lipcu 2019 roku WysokieNapiecie.pl odnotowało 1,4 mln odsłon i 279 tys. unikalnych użytkowników (zobacz więcej: WysokieNapiecie.pl liderem wśród serwisów o energetyce i elektromobilności).

WysokieNapiecie.pl to portal opisujący mechanizmy rządzące energetyką i jej wpływ na całą gospodarkę. W przystępny sposób tłumaczymy zjawiska, które inni pomijają lub wyjaśniają branżowym językiem. Piszemy teksty dla wszystkich ludzi interesujących się gospodarką i rozumiejących, że to właśnie procesy w niej zachodzące rozstrzygają o naszej przyszłości na wiele lat.

I jeszcze jedno ważne zastrzeżenie: jakkolwiek portal jest finansowany z reklam firm działających w sektorze surowcowo-energetycznym, to nie wpływają one w żaden sposób na treść i dobór tematów. Za to - także za błędy i niedociągnięcia - odpowiadamy wyłącznie my.

Wydawcy portalu

 

Bartłomiej Derski

prawnik, ekonomista i dziennikarz. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Kształcił się także na Uniwersytecie Warszawskim, Polskiej Akademii Nauk i Politechnice Warszawskiej.

Karierę zawodową rozpoczął w grupie Polskapresse. W latach 2010-2013 był dziennikarzem portalu cire.pl. Współpracował m.in. z redakcją biznesową Onet.pl.

Wielokrotnie nagradzany, m.in. nagrodą specjalną kapituły konkursu NBP im. W. Grabskiego, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla dziennikarzy ekonomicznych. W latach 2015 i 2016 aż trzykrotnie odbierał wyróżnienia indywidualne lub redakcyjne w konkursie dla mediów organizowanym przez TGE. W 2016 roku dwukrotnie nagradzany był także jeden z jego artykułów, poświęcony energetyce wiatrowej. W 2017 roku stanął na podium tuż za dziennikarkami TVP w konkursie "Dziennikarze dla klimatu" dzięki artykułowi „Na węglu świat się nie kończy. Zwłaszcza na Śląsku”.

W 2018 roku jako pierwszy Polak przejechał trasę z Polski na kraniec kontynentalnej części Arktyki – Przylądek Północny – samochodem w 100% elektrycznym.

Rafał Zasuń

rocznik 74, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Przez 13 lat był dziennikarzem działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. O energetyce pisze od 2007 r. W pierwszym tekście poświęconym tej branży pomylił megawaty z megawatogodzinami, ale od tej pory już się to nie zdarza.

Laureat nagrody w konkursie „Libertas et auxilium” organizowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za najlepszy artykuł poświęcony ochronie konkurencji w 2011 r. Tekst dotyczył manipulacji na Towarowej Giełdzie Energii.

Magda Skłodowska

Dziennikarka specjalizująca się w tematach gospodarczych, energetycznych i ekologii.  Pracowała w czołowych polskich dziennikach gospodarczych – „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Giełdy Parkiet" „Pulsie Biznesu”, współpracowała z grupą telewizyjną TVN jako wydawca portalu tvn24bis.pl.

W swojej karierze pełniła funkcję rzecznika prasowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prowadzi blog ecoreporters.pl. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała na kierunku Stosunki Międzynarodowe..

 

Autorzy współpracujący z redakcją:

Lidia Wojtal

Bernard Swoczyna

Leszek Kadej

Tomasz Świderek

Marek Dolatowski

 

Dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl odbierający nagrodę Towarowej Giełdy Energii za najlepsze teksty poświęcone rynkowi energii elektrycznej w 2014 roku (kolejne dwa wyróżnienia otrzymaliśmy także za rok 2015, a następne dwa, w tym grand prix, w 2017 roku)

Ocena WysokieNapiecie.pl wśród czytelników

Profil czytelnika WysokieNapiecie.pl

Kontakt z redakcją

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE