O nas

Jesteśmy największą w Polsce redakcją zajmującą się energetyką, elektromobilnością i nowymi technologiami. Według naszych czytelników potrafimy o niej pisać jak nikt inny.

WysokieNapiecie.pl to portal opisujący mechanizmy rządzące energetyką i jej wpływ na całą gospodarkę. W przystępny sposób tłumaczymy zjawiska, które inni pomijają lub wyjaśniają branżowym językiem. Piszemy teksty dla wszystkich ludzi interesujących się gospodarką i rozumiejących, że to właśnie procesy w niej zachodzące rozstrzygają o naszej przyszłości na wiele lat.

I jeszcze jedno ważne zastrzeżenie: jakkolwiek portal jest finansowany z reklam firm działających w sektorze surowcowo-energetycznym, to nie wpływają one w żaden sposób na treść i dobór tematów. Za to - także za błędy i niedociągnięcia - odpowiadamy wyłącznie my.

Wydawcy portalu

 

Justyna Piszczatowska

Jest dziennikarką od 2006 r. Pracę w „Gazecie Giełdy Parkiet” rozpoczęła jeszcze podczas studiów na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Później pisała również w „Rzeczpospolitej” i „Bloomberg Businesweek Polska”.

Od samego początku pisze przede wszystkim o elektroenergetyce. Stara się dotykać również tematyki giełdowej, finansów, czy makroekonomii. Zdobyła tytuł Dziennikarza Roku 2016 w III edycji konkursu dla mediów "Platynowe Megawaty" Towarowej Giełdy Energii. W tej samej edycji konkursu została wyróżniona za najlepszy materiał prasowy o rynku energii elektrycznej. Nagrodzona publikacja: W Europie zaczynają straszyć zombie grids.

 

Bartłomiej Derski

prawnik, ekonomista i dziennikarz. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Kształcił się także na Uniwersytecie Warszawskim, Polskiej Akademii Nauk i Politechnice Warszawskiej.

Karierę zawodową rozpoczął w grupie Polskapresse. W latach 2010-2013 był dziennikarzem portalu cire.pl. Współpracował m.in. z redakcją biznesową Onet.pl.

Wielokrotnie nagradzany, m.in. nagrodą specjalną kapituły konkursu NBP im. W. Grabskiego, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla dziennikarzy ekonomicznych. W latach 2015 i 2016 aż trzykrotnie odbierał wyróżnienia indywidualne lub redakcyjne w konkursie dla mediów organizowanym przez TGE. W 2016 roku dwukrotnie nagradzany był także jeden z jego artykułów, poświęcony energetyce wiatrowej. W 2017 roku stanął na podium tuż za dziennikarkami TVP w konkursie "Dziennikarze dla klimatu" dzięki artykułowi „Na węglu świat się nie kończy. Zwłaszcza na Śląsku”.

Rafał Zasuń

rocznik 74, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Przez 13 lat był dziennikarzem działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. O energetyce pisze od 2007 r. W pierwszym tekście poświęconym tej branży pomylił megawaty z megawatogodzinami, ale od tej pory już się to nie zdarza.

Laureat nagrody w konkursie „Libertas et auxilium” organizowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za najlepszy artykuł poświęcony ochronie konkurencji w 2011 r. Tekst dotyczył manipulacji na Towarowej Giełdzie Energii.

Magda Skłodowska

Dziennikarka specjalizująca się w tematach gospodarczych, energetycznych i ekologii.  Pracowała w czołowych polskich dziennikach gospodarczych – „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Giełdy Parkiet" „Pulsie Biznesu”, współpracowała z grupą telewizyjną TVN jako wydawca portalu tvn24bis.pl.

W swojej karierze pełniła funkcję rzecznika prasowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prowadzi blog ecoreporters.pl. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowała na kierunku Stosunki Międzynarodowe..

Autorzy współpracujący z redakcją:

Leszek Kadej

Tomasz Świderek

Marek Dolatowski

 

Dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl odbierający nagrodę Towarowej Giełdy Energii za najlepsze teksty poświęcone rynkowi energii elektrycznej w 2014 roku (kolejne dwa wyróżnienia otrzymaliśmy także za rok 2015, a następne dwa, w tym grand prix, w 2017 roku)

Ocena WysokieNapiecie.pl wśród czytelników

Profil czytelnika WysokieNapiecie.pl

Kontakt z redakcją

Patronat honorowy

Nasi partnerzy

PGEPG SilesiaPSE