Gaz jest przeraźliwie drogi, jego zużycie według danych Gaz-Systemu spada wyraźnie i prawdopodobnie nie będziemy mieli większego problemu z wypełnieniem dobrowolnego celu 15% redukcji. Ale za jaką cenę? [...]
Gaz jest przeraźliwie drogi, jego zużycie według danych Gaz-Systemu spada wyraźnie i prawdopodobnie nie będziemy mieli większego problemu z wypełnieniem dobrowolnego celu 15% redukcji. Ale za jaką cenę? [...]
Tydzień Energetyka: Gaz znowu bije cenowe rekordy; Energetyka traci na sprzedaży prądu po starych cenach; RPO prosi o niższe ceny prądu dla spółdzielni; Niemcy ratują swój przemysł kosztem 27 [...]
DLA ABONENTÓW
Embargo na rosyjski węgiel spowodowało zwiększony popyt na węgiel z Kazachstanu,Kirgistanu i Mongolii. Jednak najkrótsza droga transportu wiedzie przez rosyjskie porty. Czy to legalne? Znamy stanowisko Ministerstwa Finansów.
Tydzień Energetyka: Nowy paneuropejski gazociąg? Ruchy kadrowe w Tauronie, Europa poradzi sobie bez rosyjskiego gazu
Nowy blok w Elektrowni Jaworzno III może pokryć 4-5 proc. polskiego zapotrzebowania na energię elektryczną. Czy przed nadejściem zimy, najtrudniejszej dla europejskiej energetyki od wielu dekad, [...]
We wtorek dostawy energii elektrycznej na 2023 rok zostały wycenione na wielu europejskich giełdach najwyżej w historii. We Francji i Szwajcarii cena prądu przekroczyła 2,6 tys. [...]
Krzysztof Tchórzewski od września zostanie wiceszefem Ministerstwa Aktywów Państwowych odpowiedzialnym za energetykę. Dostał propozycję nie do odrzucenia.
Polski przemysł energochłonny coraz głośniej apeluje o przygotowanie planu na wypadek trudności z dostępem do gazu. Rząd problemu nie dostrzega i uspokaja, że koncentruje się na "mitygacji materializacji ryzyk". [...]
Tydzień Energetyka: Niemcy miękną w sprawie swoich elektrowni jądrowych; Polski rząd dokłada do pieca; Kto oszczędza energię w UE; Polska i Węgry głosują przeciw obcięciu zużycia gazu; [...]
Aż 30 procent dodatku węglowego trafi do 40 procent najbogatszych osób. Jaki sygnał to wysyła do uboższego Polaka, który zrezygnował z węgla, a dostanie mniejsze wsparcie od państwa