Tydzień Energetyka: Orlen Termika zainwestuje 17 mld zł w nowe źródła ciepła dla Warszawy; 3 mld zł rekompensat dla przemysłu; Opłata kogeneracyjna rośnie; Będzie "amnestia" dla oszukanych w "Czystym [...]
Tydzień Energetyka: Orlen Termika zainwestuje 17 mld zł w nowe źródła ciepła dla Warszawy; 3 mld zł rekompensat dla przemysłu; Opłata kogeneracyjna rośnie; Będzie "amnestia" dla oszukanych w "Czystym [...]
Tydzień Energetyka: Czy da się obniżyć rachunki za prąd; Rząd spóźniony z przepisami dla energochłonnych; Orlen sprzeda więcej gazu Ukrainie; Więcej czasu dla małych firm na rozliczenie pomocy; [...]
Dotujmy przede wszystkim źródła energii powstające tam, gdzie jest odbiór tej energii. Skorzysta na tym system energetyczny i unikniemy dodatkowych kosztów.
Zagraniczna prasówka energetyczna: Amerykański startup jądrowy napompował nadzieje inwestorów; Chińczycy hamują z inwestycjami w Europie; Centra danych mogą pomóc w bilansowaniu systemów elektroenergetycznych; Czy Stegra zmierza w tym samym [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Hutnikom trudno zazieleniać europejską stal; Brytyjskie wiatraki na celowniku złomiarzy; Cenowy paradoks na rynku litu; Cykle koniunkturalne coraz szybciej huśtają ropą.
Tydzień Energetyka: Kto zawinił w Hiszpanii; Bruksela proponuje koniec z rosyjskim gazem; Gaz-System dostał miliardy na gazociągi; Kasa z KPO na wodór dla Orlenu i Tauronu; [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: W energetyce jądrowej brakuje wykwalifikowanych pracowników; Fala bankructw w amerykańskiej fotowoltaice; Walka na oskarżenia po blackoucie w Hiszpanii; Politycy śnią o przemysłowej samowystarczalności.
Zagraniczna prasówka energetyczna: Paliwa kopalne kontra elektrony; Subsydiowanie energii dla niemieckiego przemysłu budzi obawy w UE; Największa ESP w Wielkiej Brytanii idzie do remontu; Świat coraz mocniej podzielony na [...]
DLA ABONENTÓW
Dostaniesz tanią energię od państwa, ale w zamian musisz wybudować źródła OZE. Taki program wsparcia przemysłu uruchomili Włosi, a wkrótce w ich ślady mogą pójść Niemcy. [...]
DLA ABONENTÓW
Pomysł poprzedniego rządu nie wyszedł poza prezentację i konferencję prasową. Natomiast obecnie rządzący będą próbować wdrożyć projekt, inspirowany oddolnie przez przemysł na fali modnej ostatnio deregulacji.