Za nieco ponad dziewięć lat wszyscy odbiorcy energii elektrycznej w Polsce mają posiadać liczniki zdalnego odczytu. Jako element większego planu ma to odmienić rynek energii i pozwolić na lepsze [...]
Za nieco ponad dziewięć lat wszyscy odbiorcy energii elektrycznej w Polsce mają posiadać liczniki zdalnego odczytu. Jako element większego planu ma to odmienić rynek energii i pozwolić na lepsze [...]
DLA ABONENTÓW
URE zgłosił swoje stanowisko Ministerstwu Klimatu i Środowiska w ramach opiniowania nowelizacji ustawy Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii (druk UC 74).
DLA ABONENTÓW
Poznaliśmy propozycje resortu klimatu, mające stanowić kompromis pomiędzy postulatami przemysłu a potrzebami Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.
Warta prawie 4 mld zł emisja akcji obu energetycznych spółek ma posłużyć zielonym inwestycjom. Ale to niewiele tłumaczy, prawdopodobnie to część jakiejś większej operacji. Próbujemy rozgryźć o co chodzi.
Cable pooling, czyli współdzielenie infrastruktury energetycznej pomiędzy różne źródła wytwarzania energii, oraz linie bezpośrednie - te dwa rozwiązania mogłyby dać silny impuls do rozwoju odnawialnych źródeł energii. [...]
Spółka należąca do największego na świecie koncernu energetycznego oraz jeden z głównych dostawców technologii atomowych - takie podmioty zapragnęły w ostatnim czasie współpracować z Rafako. [...]
Ceny energii elektrycznej na początek przyszłego roku przekraczają w Europie już 6 tys. zł/MWh. Powód? We Francji brakuje dostępnych elektrowni atomowych, w Niemczech gazu, w Wielkiej Brytanii wiatru, [...]
Spółka Enprom została głównym udziałowcem Przedsiębiorstwa Budownictwa Elektroenergetycznego Elbud w Katowicach. Dzięki połączonym silom firmy staną się jednym z największych podmiotów wykonawczych w sektorach przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej.
W 1981 roku "Solidarność" nie zdecydowała się na strajk w elektrowniach. Wygrała odpowiedzialność za dostawy energii choćby do szpitali. Doszło jednak do strajku włoskiego, który miał swoje skutki. [...]
Tydzień Energetyka: Polska wyłączy się z ETS?; Rekompensaty wyższe dla węglowego ogrzewania; Atomowa spółka Orlenu i Synthosu;Wielki test synchronizacji Litwy;