W najbliższych dniach może okazać się, czy ważna dla polskiej energetyki firma otrzyma szansę na nowe życie. Do 4 sierpnia syndyk Elektrobudowy czeka na oferty zakupu produkcyjnej i budowlano-montażowej [...]
W najbliższych dniach może okazać się, czy ważna dla polskiej energetyki firma otrzyma szansę na nowe życie. Do 4 sierpnia syndyk Elektrobudowy czeka na oferty zakupu produkcyjnej i budowlano-montażowej [...]
Na pozytywną decyzję Komisji Europejskiej poczekamy przynajmniej do połowy sierpnia. Powód? Konflikt polityczny o wyrok TSUE w sprawie polskiego sądownictwa
Polskie Sieci Elektroenergetyczne planują wydać w latach 2021-2030 ponad 14 mld zł na inwestycje. Budowlańcy oczekują, że w przyszłym roku będzie już widoczne ożywienie w nowych przetargach, [...]
Chętni na własną domową instalację PV nie poznają szybko nowych zasad rozliczeń. Ministerstwo klimatu i PSE mają zupełnie inne pomysły jak nowy system miałby wyglądać przez najbliższe 3 lata. [...]
W ciągu miesiąca mogą zakończyć się prace nad Kodeksem Dobrych Praktyk dla zamówień w branży energetycznej - głównie inwestycji w sieci przesyłowe i dystrybucyjne. Polski Związek Pracodawców Budownictwa liczy, [...]
Operatorzy systemów elektroenergetycznych przygotowują się na dzisiejsze zaćmienie Słońca. Będzie skutkować szybkim spadkiem i wzrostem produkcji energii z fotowoltaiki. W Polsce energia ze słońca ma dziś pokrywać nawet 14% [...]
Materiał Partnera
Wzrost zapotrzebowania na energię sprawił, że transformatory są coraz bardziej obciążone, a ich eksploatacja wymaga szczególnej uwagi. By sprostać wyzwaniom związanym z bezproblemowym użytkowaniem tych urządzeń, [...]
Liczba lokalizacji, stacji i punktów ładowania aut elektrycznych w 16 największych sieciach ładowania „elektryków” w Polsce – oto druga edycja rankingu stacji ładowania e-samochodów, przygotowana przez WysokieNapiecie.pl. [...]
Do naszego zespołu dołączył doświadczony dziennikarz, który zajmie się przede wszystkim opisywaniem infrastruktury wokół energetyki. Zwłaszcza tego co dzieje się na budowach, tych wielkich i tych mniejszych.
Ministerstwo Klimatu zaproponowało zmianę zasad rozliczania odbiorców energii, którzy zamontują w swoich domach fotowoltaikę. Prosumenci od Nowego Roku nie skorzystają już z opustów (0,8). System net-meteringu zostanie zastąpiony przez [...]