Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Węgiel
  4. >
  5. WysokieNapiecie.pl ma nowego autora. I to nie koniec zmian

WysokieNapiecie.pl ma nowego autora. I to nie koniec zmian

Do naszego zespołu dołączył doświadczony dziennikarz, który zajmie się przede wszystkim opisywaniem infrastruktury wokół energetyki. Zwłaszcza tego co dzieje się na budowach, tych wielkich i tych mniejszych.
gazeta media prasa

tomasz elzbieciak cb3Od początku czerwca stałym autorem portalu WysokieNapiecie.pl został Tomasz Elżbieciak, który  specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce rynku budowlanego oraz infrastruktury: energetycznej, przemysłowej i transportowej. W latach 2010-2021 zajmował się tą tematyką w portalu wnp.pl i magazynie Nowy Przemysł. Wcześniej zdobywał doświadczenie w PAP oraz w katowickim oddziale „Gazety Wyborczej”. Jest absolwentem politologii – dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

To pierwsza wiosenna zmiana w naszym portalu. Pojawi się też nowa stała rubryka – „Tydzień Energetyka”. Śpieszymy uspokoić Czytelników – wbrew temu co sugeruje poprzednie zdanie rubryka nie będzie pisana wierszem lecz zwięzłą prozą. To po prostu zwięzłe podsumowanie tego co wydarzyło się w polskiej i światowej energetyce w poprzednim tygodniu. Będzie się ukazywać w każdy poniedziałek.

A ukoronowaniem tegorocznych zmian będzie całkiem nowa strona internetowa WysokieNapiecie.pl. Będzie odświeżona, bardziej przyjazna dla Czytelników i będzie miała nowe bardzo przydatne funkcje a przynajmniej tak zapewniają nas pracujący nad nią web developerzy. Czekamy z niecierpliwością, aby móc pokazać Wam nową stronę.

Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Ministerstwo Klimatu zaproponowało zmianę zasad rozliczania odbiorców energii, którzy zamontują w swoich domach fotowoltaikę. Prosumenci od Nowego Roku nie skorzystają już z opustów (0,8). System net-meteringu zostanie zastąpiony przez zwykłą sprzedaż, tyle, że energię kupimy dwukrotnie drożej niż sprzedamy. WysokieNapiecie.pl policzyło wpływ zmian na portfele Kowalskich montujących panele PV.
prosument pv net metering srednia cena
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Notowana na Warszawskiej Giełdzie Grupa AMBRA - czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowo-Wschodniej oraz firma Quanta Energy S.A. specjalizująca się w rozwiązaniach fotowoltaicznych dla przemysłu i logistyki podpisały umowę na wykonanie pierwszej fazy instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 MW. Docelowa, zakładana moc instalacji wyniesie łącznie 2 MW.
fotowoltaika
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Ministerstwo Klimatu przygotowało nowelizację Prawa energetycznego i ustawy o OZE. Zlikwiduje ona system net-meteringu, który dziś jest podstawą opłacalności domowych instalacji fotowoltaicznych, ale jednocześnie skutkuje wzrostem zużycia energii zimą. Oprócz tego, rząd szykuje jeszcze kilkanaście innych ważnych zmian.
dachPV
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Często zapominamy, że cena prądu jest nie tylko na naszym rachunku z elektrowni, ale też we wszystkim, co kupujemy. Sieci handlowe wiedzą o tym aż za dobrze. Rachunek za prąd dla przeciętnego sklepu wielkości dyskontu może wynosić nawet 50 tys. złotych rocznie.
supermarket-949913 1280
Technologie wspiera: