Menu
Patronat honorowy Patronage

WysokieNapiecie.pl ma nowego autora. I to nie koniec zmian

Do naszego zespołu dołączył doświadczony dziennikarz, który zajmie się przede wszystkim opisywaniem infrastruktury wokół energetyki. Zwłaszcza tego co dzieje się na budowach, tych wielkich i tych mniejszych.

Od początku czerwca stałym autorem portalu WysokieNapiecie.pl został Tomasz Elżbieciak, który  specjalizuje się w szeroko pojętej tematyce rynku budowlanego oraz infrastruktury: energetycznej, przemysłowej i transportowej. W latach 2010-2021 zajmował się tą tematyką w portalu wnp.pl i magazynie Nowy Przemysł. Wcześniej zdobywał doświadczenie w PAP oraz w katowickim oddziale „Gazety Wyborczej”. Jest absolwentem politologii – dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

To pierwsza wiosenna zmiana w naszym portalu. Pojawi się też nowa stała rubryka – „Tydzień Energetyka”. Śpieszymy uspokoić Czytelników – wbrew temu co sugeruje poprzednie zdanie rubryka nie będzie pisana wierszem lecz zwięzłą prozą. To po prostu zwięzłe podsumowanie tego co wydarzyło się w polskiej i światowej energetyce w poprzednim tygodniu. Będzie się ukazywać w każdy poniedziałek.

A ukoronowaniem tegorocznych zmian będzie całkiem nowa strona internetowa WysokieNapiecie.pl. Będzie odświeżona, bardziej przyjazna dla Czytelników i będzie miała nowe bardzo przydatne funkcje a przynajmniej tak zapewniają nas pracujący nad nią web developerzy. Czekamy z niecierpliwością, aby móc pokazać Wam nową stronę.

Elektromobilność napędza:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Ministerstwo Klimatu zaproponowało zmianę zasad rozliczania odbiorców energii, którzy zamontują w swoich domach fotowoltaikę. Prosumenci od Nowego Roku nie skorzystają już z opustów (0,8). System net-meteringu zostanie zastąpiony przez zwykłą sprzedaż, tyle, że energię kupimy dwukrotnie drożej niż sprzedamy. WysokieNapiecie.pl policzyło wpływ zmian na portfele Kowalskich montujących panele PV.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Notowana na Warszawskiej Giełdzie Grupa AMBRA - czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowo-Wschodniej oraz firma Quanta Energy S.A. specjalizująca się w rozwiązaniach fotowoltaicznych dla przemysłu i logistyki podpisały umowę na wykonanie pierwszej fazy instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 MW. Docelowa, zakładana moc instalacji wyniesie łącznie 2 MW.
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Ministerstwo Klimatu przygotowało nowelizację Prawa energetycznego i ustawy o OZE. Zlikwiduje ona system net-meteringu, który dziś jest podstawą opłacalności domowych instalacji fotowoltaicznych, ale jednocześnie skutkuje wzrostem zużycia energii zimą. Oprócz tego, rząd szykuje jeszcze kilkanaście innych ważnych zmian.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Często zapominamy, że cena prądu jest nie tylko na naszym rachunku z elektrowni, ale też we wszystkim, co kupujemy. Sieci handlowe wiedzą o tym aż za dobrze. Rachunek za prąd dla przeciętnego sklepu wielkości dyskontu może wynosić nawet 50 tys. złotych rocznie.
Technologie wspiera: