Program Mój Prąd 6.0 doczekał się kolejnego zwiększenia budżetu. Dodatkowe 600 mln zł pozwala na wydłużenie naboru wniosków, który potrwa do 29 sierpnia 2025 r. lub do wyczerpania środków.
Program Mój Prąd 6.0 doczekał się kolejnego zwiększenia budżetu. Dodatkowe 600 mln zł pozwala na wydłużenie naboru wniosków, który potrwa do 29 sierpnia 2025 r. lub do wyczerpania środków.
NFOŚiGW znalazł środki na zwiększenie budżetu szóstej edycji programu Mój Prąd. Pierwotnie zaplanowane na wsparcie prosumentów 400 mln zł zostało wyczerpane po 11 dniach naboru wniosków, [...]
DLA ABONENTÓW
W drugim kwartale tego roku rząd ma przyjąć projekt nowelizacji przepisów dotyczących m.in. rozliczeń w systemie net-billing, ułatwień w budowie źródeł OZE oraz wsparcia odbiorców energochłonnych.
Rosnące w oczach ceny sprawiły, że nawet firmy, które do tej pory nie zwracały uwagi na koszty energii, zaczęły interesować się fotowoltaiką. Ale nie tylko nią.
Od 1 kwietnia 2022 roku zmienia się system rozliczania fotowoltaiki dla nowych prosumentów.
Za kilka tygodni wchodzą w życie nowe zasady rozliczania prosumentów. To gorący okres w branży fotowoltaicznej, kiedy zlecenia dla firm sypią się jak z rogu obfitości. [...]
Niekorzystne dla nowych prosumentów zmiany w systemie wsparcia domowej fotowoltaiki będą miały poważne skutki dla rynku firm instalacyjnych, który wyrósł na trwającym od kilku lat boomie. [...]
Sejm uchwalił zmianę ustawy o odnawialnych źródłach energii, odrzucając propozycje Senatu. To oznacza, że z obecnego systemu rozliczania prosumentów na zasadzie opustów będzie można korzystać do 31 marca 2022 [...]
Coraz więcej Polaków chce rozbudować instalację fotowoltaiczną. Podpowiadamy co zrobić, aby uniknąć kary w wysokości 1000 zł i na jakich zasadach prosumenci, którzy zwiększą moc domowej fotowoltaiki, [...]
Poselski projekt zmiany ustawy o OZE, który przyjął Sejm, przewiduje zmiany w rozliczeniu prosumentów od kwietnia 2022 roku, co oznacza przejście z systemu opustów na tzw. [...]