Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Zielony przemysł
  6. >
  7. Szykują się ważne zmiany dla prosumentów, OZE i energochłonnych

Szykują się ważne zmiany dla prosumentów, OZE i energochłonnych

W drugim kwartale tego roku rząd ma przyjąć projekt nowelizacji przepisów dotyczących m.in. rozliczeń w systemie net-billing, ułatwień w budowie źródeł OZE oraz wsparcia odbiorców energochłonnych.
Fotowoltaika pv inżynier fot. Depositphotos
Fot. Depositphotos

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Zielone technologie rozwijają:
Samochód wodorowy można zatankować w 5 minut, z jego rury wydechowej wydobywa się tylko woda, a paliwo możemy wyprodukować z nadwyżek „zielonej” energii. Dlaczego zatem na świecie sprzedaje się mniej aut wodorowych niż elektrycznych w samej Polsce? Co mówią o przyszłości tej technologii producenci wodoru i aut wodorowych? Czy i kiedy wodór może wygrać z autami spalinowymi i elektrycznymi?
h2 wodor analiza-grafika
Energetyczna gra karciana czyli kto zostanie z czarną Helenką ten zbankrutuje. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego
węgiel
Zagraniczna prasówka energetyczna: Chiny topią się we własnej fotowoltaice; Fotowoltaiczny płot tańszy niż instalacja na dachu; General Electric już na trzy podzielony; Czy gazowe uzależnienie Europy od USA staje się problemem?
solar-panel-fence
Zamiast "Wesela w Atomicach" Sławomir Mrożek mógłby dziś napisać "Dożynki w Panelicach". Ale płot produkujący prąd na wsi nie pojawił się nawet w bujnej wyobraźni jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. Fot. JustWe
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera: