Niemal co drugi odbiorca energii zastanawia się nad zmianą swojego sprzedawcy, a zdecydowana większość chciałaby sama produkować prąd. Największe koncerny tracą część rynku.
Niemal co drugi odbiorca energii zastanawia się nad zmianą swojego sprzedawcy, a zdecydowana większość chciałaby sama produkować prąd. Największe koncerny tracą część rynku.
W najbliższym czasie projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii ma w końcu realne szanse na skierowanie do prac parlamentarnych. Zatrzymać może go jeszcze spór o notyfikację pomocy publicznej.
Czy problemy polskiego górnictwa są wynikiem działania mafii węglowej, która - zdaniem mediów - broniła się przed działaniami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zmierzającymi do ukrócenia nieprawidłowych procederów w handlu węglem [...]
Polenergia podpisała list intencyjny z ukraińskim Energoatomem. Jeśli zostanie uruchomiony duży interkonektor między Polską a Ukrainą to firma chce zarabiać na imporcie prądu do naszego kraju
Zespół ds. Programowania Prac Rządu zgodził się na kontynuowanie prac nad ustawą o inteligentnych licznikach. Nowelizacja Prawa energetycznego przewiduje także utworzenie Operatora Informacji Pomiarowych (OIP).
Uwalnianie polskiego rynku gazu dopiero się zaczęło, a już wymyka się spod kontroli na tyle, źe pozycja PGNiG w perspektywie najbliższych lat wydaje się zagrożona. [...]
Prezes URE Maciej Bando nie uwolni cen prądu dla gospodarstw domowych ani w tym, ani w 2015 roku. Nie widzi też podstaw do szybkich wzrostów cen energii i gazu. [...]
Mimo wniosku NIK do premiera, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie chce przyjmować osobnej ustawy ułatwiającej budowę energetycznych sieci przesyłowych. Zamiast tego ułatwienia miałby się znaleźć w Kodeksie urbanistyczno-budowlanym, [...]
Ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) została przyjęta przez Radę Ministrów 8 kwietnia, ale nadal toczą się nad nią rządowe prace. Wczoraj upłynął termin na zgłaszanie kolejnych poprawek, [...]
Maciej Bando pokieruje Urzędem Regulacji Energetyki do 2019 roku. Przed nim duże wyzwania. Pierwszym będzie rozpatrzenie wniosków spółek energetycznych o podwyżki cen. Już zapowiedział, co zamierza zrobić.