Tydzień Energetyka: Ministerstwa (chyba) dogadały się w sprawie projektu ustawy; Projekt odpartyjnienia spółek skarbu państwa w Sejmie; Komisja Europejska wysłała nowe rekomendacje dla Polski; Jest umowa na nowy pływający [...]
Tydzień Energetyka: Ministerstwa (chyba) dogadały się w sprawie projektu ustawy; Projekt odpartyjnienia spółek skarbu państwa w Sejmie; Komisja Europejska wysłała nowe rekomendacje dla Polski; Jest umowa na nowy pływający [...]
Spółki energetyczne największe zyski osiągają dzięki rządowym rekompensatom za niepodwyższanie cen energii, a pieniądze na rekompensaty biorą się „z rządu”, czyli z drukarki. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego.
Tydzień Energetyka: Kim są nowi ludzie w kluczowych spółkach; Polski atom droższy i opóźniony; Rząd dopłaca 6 mld zł odbiorcom energii.
Rząd pokazał projekt ustawy mającej chronić odbiorców energii elektrycznej przed cenami rynkowymi. Będą to bony energetyczne, maksymalna cena prądu i taryfa zatwierdzona do końca 2025 roku. [...]
Tydzień Energetyka: Kto dostanie bon na prąd; Rząd odkręcił kurek z kasą dla ciepłowników; CEZ wychodzi z Polski; Niemcy diagnozują problem z transformacją; Ukraiński DTEK kupuje polskie magazyny energii; [...]
Tydzień Energetyka: Co wiedział minister aktywów o prezesach spółek; Taryfy na gaz od PGNiG w dół; Więcej mocy z Ukrainy; Przetarg na nowe gazówki w Niemczech; [...]
Kryzys energetyczny uderzył w polski przemysł, ale znacznie słabiej niż w innych krajach regionu. Jednak długoterminowo testem przetrwania dla hut czy zakładów chemicznych będzie transformacja energetyczna.
Energia elektryczna na polskiej giełdzie kosztuje już mniej niż 300 zł/MWh. To poziom notowany przed kryzysem energetycznym, a w ujęciu realnym niższy nawet niż 16 lat temu. [...]
Tydzień Energetyka: Leszek Juchniewicz w PEJ i Grzegorz Kinelski w Enei; Nowy gazowy terminal za 5 mld zł; ABW znowu będzie się zajmować Orlenem i Synthosem: MInisterstwo Przemysłu oficjalnie [...]
Pierwszy raz w historii przemysł płacił za energię elektryczną więcej niż gospodarstwa domowe. Najwyższe stawki na rachunkach zobaczyli jednak mniejsi odbiorcy biznesowi. Gospodarstwa domowe korzystają jeszcze z ostatnich miesięcy [...]