Tydzień Energetyka: Taryfy na prąd zatwierdzone; Porozumienie w sprawie NABE; Atomowe nominacje; Wirtualny prosument w wiatrakach; Niemcy mają LNG; Fuzja Orlen-Lotos w prokuraturze; CBAM coraz bliżej
Tydzień Energetyka: Taryfy na prąd zatwierdzone; Porozumienie w sprawie NABE; Atomowe nominacje; Wirtualny prosument w wiatrakach; Niemcy mają LNG; Fuzja Orlen-Lotos w prokuraturze; CBAM coraz bliżej
Materiał Partnera
Polska Grupa Importowa Premium jest wśród polskich przedsiębiorstw jednym z liderów pomocy humanitarnej i wojskowej dla Ukrainy. Ta prywatna spółka w ciągu prawie 10. miesięcy od wybuchu wojny za [...]
DLA ABONENTÓW
Projekt posłów Zjednoczonej Prawicy ma pozwolić Skarbowi Państwa zabezpieczyć infrastrukturę służącą do przeładunków węgla energetycznego w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu.
Energochłonny przemysł wciąż nie doczekał się programu, w ramach którego ma otrzymać wsparcie. Jednocześnie w niektóre firmy może uderzyć tzw. ustawa prądowa, którą przyjęto w pośpiechu bez konsultacji z [...]
Przez ostatnie osiem miesięcy dołączenie do grupy spółek należących do najbogatszego Polaka stanowiło plan Rafako na powrót do świetności. Czy ten plan właśnie legł w gruzach?
Od czwartku elektrownie i elektrociepłownie będą płacić „domiar”. Dochody z nadzwyczajnego podatku pokryją „zamrożenie” cen prądu dla odbiorców. Idea była słuszna, ale ustawę przepchnięto kolanem bez konsultacji. [...]
Materiał Partnera
Polska Grupa Importowa Premium, to jeden z największych w naszym kraju podmiotów gospodarczych, zajmujący się sprowadzaniem węgla do Polski. Importowany surowiec jest najwyższej jakości; służy zarówno odbiorcom indywidualnym, [...]
Tydzień Energetyka: Unijny szczyt doda gazu albo odejmie; Ustawy węglowa i prądowa uchwalone przez Sejm; Atomowe podchody w rządzie; Gazowe zamieszanie Taurona
„Spekulanci sprzedają w Polsce prąd za ponad 4000 zł/MWh” – grzmiał w nocy w Sejmie poseł PiS Marek Suski. Odniósł się w ten sposób do rekordu ceny na polskim [...]
Po 2025 r. kilkadziesiąt aktualnie działających bloków węglowych powinno zostać dostosowane do nowych warunków działania. Inaczej będą nierentowne, częściej będą się psuć, a system energetyczny będzie miał coraz więcej [...]