Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Energetyka konwencjonalna
  4. >
  5. Węgiel kamienny
  6. >
  7. Polska Grupa Importowa Premium niesie pomoc Ukrainie

Polska Grupa Importowa Premium niesie pomoc Ukrainie

Materiał Partnera
Polska Grupa Importowa Premium jest wśród polskich przedsiębiorstw jednym z liderów pomocy humanitarnej i wojskowej dla Ukrainy. Ta prywatna spółka w ciągu prawie 10. miesięcy od wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą, wydała na pomoc dla Ukrainy ponad 600 tysięcy euro.
Hunger and poverty

Za te pieniądze zakupionych zostało setki kamizelek kuloodpornych, drony, auta terenowe oraz środki pierwszej pomocy medycznej dla bohatersko walczących żołnierzy. Opieką Polskiej Grupy Importowej Premium objęta została także ludność cywilna.

Polacy, od samego początku wojny, wykazują się największą w Europie empatią wobec Ukraińców, którzy ucierpieli po wybuchu wojny wywołanej przez reżim Władimira Putina. W sumie, łącznie ze środkami z Unii Europejskiej, z Polski, za naszą wschodnią granicę, popłynęła pomoc humanitarna i wojskowa warta ponad 3 miliardy euro. Ta oficjalna kwota jest jednak mocno zaniżona. Nikt bowiem nie potrafi  zliczyć pomocy najważniejszej i najcenniejszej; płynącej z ludzkich serc. Tysiące polskich rodzin, bezinteresownie, na własny koszt, przyjęło pod swój dach Ukraińców, których traktują jak członków własnej rodziny.

Polska Grupa Importowa Premium (PGIP) poszła jednak w tej pomocy jeszcze dalej. Firma zorganizowała w naszym kraju przyjęcie ponad 100 osób, którym na własny koszt wynajęła mieszkania i wielu spośród tych osób zapewniła zatrudnienie. Specjalnie przeszkolone służby PGIP pomagają też naszym sąsiadom ze wschodu w przyjęciu dzieci do szkół i przedszkoli, zorganizowaniu życia codziennego, nauce języka polskiego czy po prostu przy codziennych problemach urzędniczo-administracyjnych jakże  różniących się w standardach od tych, które obowiązują w Ukrainie.

Jak wiadomo z oficjalnych komunikatów polskiego rządu, od 2023 roku obywatele Ukrainy będą musieli za pobyt w internatach lub schroniskach. Polska Grupa Importowa Premium zapewnia jednak, że dla swoich podopiecznych prolonguje pomoc i wsparcie, które obowiązywały do tej pory. Nie dość tego, zarząd spółki chce zrobić kolejny krok i objąć najzdolniejsze dzieci swoich podopiecznych specjalnym programem stypendialnym.

Polska Grupa Importowa Premium jest firmą która pomagając Ukrainie… pomaga także w znacznym stopniu polskiej gospodarce. Jest bowiem jednym z największych podmiotów gospodarczych wyspecjalizowanych w imporcie węgla do Polski. Wojna wywołana przez Federację Rosyjską zachwiała polskim rynkiem paliw, dlatego PGIP, idąc naprzeciw oczekiwaniom polskiego rządu jest jednym z największych podmiotów zajmujących się importem węgla. Stosuje przy tym unikatowe metody know-how przy jego retransporcie w portach, polegające na tym, że olbrzymie kontenerowce nie blokują ramp rozładunkowych, ale już wcześniej węgiel przeładowywany jest na mniejsze jednostki, które wpływają na akweny o mniejszej głębokości.

Działalność charytatywna Polskiej Grupy Importowej Premium dostrzegana jest przez wiele środowisk w Ukrainie.

“Wyrażamy szczerą wdzięczność za bezinteresowną pomoc. Państwa przykład służy za wzór innych dobroczyńców”.

“Państwa znaczący wkład pozwoli Policji Narodowej w Obwodzie Dniepropietrowskim lepiej wykonywać swoje zadania w zakresie przeciwdziałania agresji Federacji Rosyjskiej” – piszą wdzięczni za pomoc.

To tylko jedne z niewielu podziękowań, jakie płynął do Polskiej Grupy Importowej Premium zza naszej wschodniej granicy.

Polska Grupa Importowa Premium zaangażowana jest też w pomoc najszlachetniejszym polskim środowiskom z wieloletnią tradycją, niosącą pomoc osobom, które znalazły się w sytuacji zagrożenia życia. Dlatego PGIP m.in. przekazało niedawno 25 ton węgla dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szwajcarski rząd konsultuje rozporządzenie ograniczające prędkość na autostradach do 100 km/h, a także, w razie eskalacji kryzysu, ograniczające korzystanie z prądu w domach czy przemieszczanie się samochodami elektrycznymi. Polska też powinna przygotować takie rozwiązania, bo dzisiejsze walą na oślep w gospodarkę, ale plany awaryjne są politycznym tematem tabu.
szwajcaria zakaz elektrykow ev
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Rynek energii rozwija: