Tydzień Energetyka: Kto pójdzie do zarządu PGE i NABE; Politycy kopią węgiel; Ukraina wznawia eksport prądu; Są chętni na więcej gazu
Tydzień Energetyka: Kto pójdzie do zarządu PGE i NABE; Politycy kopią węgiel; Ukraina wznawia eksport prądu; Są chętni na więcej gazu
Błyskawiczny rozwój OZE, zwłaszcza PV, który jednak zwalnia gdy pojawia się energetyka jądrowa, mniejsze zużycie gazu i nieco większe węgla - tak wygląda Polityka Energetyczna Państwa na na 2040 [...]
Tydzień Energetyka: Czy w 2035 r. nastąpi koniec nowych samochodów spalinowych; Prosumentów jest już 1,2 mln; Orlen i Synthos chcą finansować SMR-y; Kryzys gazowy jeszcze się nie skończył.
Tydzień Energetyka: Dziwne losy podatku od zysków Orlenu i JSW; NFOŚGW dołoży do Młotów i SMR-ów; Atomowa zmiana warty; Bruksela pokazała nowe przepisy o rynku energii i zielonym przemyśle
Wiele firm wciąż nie płaci podatku, choć powinna. Fundusz wypłaty rekompensat prawdopodobnie nie wystarczy na pokrycie strat firm dostarczających prąd – budżet państwa będzie musiał dopłacić. [...]
Bruksela domyka obecnie projekty regulacji reformujących rynek energii. Państwa podzieliły się na dwa przeciwstawne obozy – interwencyjny (dążący do większej kontroli państwa nad ustalaniem cen ) i liberalny (oparty [...]
Tydzień Energetyka: Nagły zwrot w sprawie samochodów na benzynę i ropę; Jacek Sasin zapowiada domiar podatkowy dla Orlenu i spółek węglowych; Ceny gazu dla firm spadną od kwietnia; [...]
Umowa Społeczna z górnikami już nieaktualna; Parlament Europejski zatwierdza koniec aut spalinowych w 2035 r.; Popyt na gaz spada, ceny także; Tauron robi interes życia na węglu; [...]
Krajowy węgiel jest już tak drogi, że jego kupowanie stało się nieopłacalne dla polskiej energetyki. Jednak trzeba będzie zapłacić za polski węgiel, płacąc dużo więcej za rachunki za energię.
Nieoficjalne konsultacje z częścią branży już się zaczęły. Projekt będzie przedstawiony „szybciej niż później” – twierdzą nasz źródła w resorcie klimatu. Unijnym domiarem mogą być objęte spółki z grupy [...]