Menu
Patronat honorowy Patronage

Zmiana ustawy o OZE. Dłuższy system wsparcia i ułatwienia dla PV

Ministerstwo Klimatu skierowało do konsultacji projekt zmiany ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw. Wydłuża czas obowiązywania systemu aukcyjnego oraz pozostałych systemów wsparcia. Podwyższone mają zostać progi od których będzie konieczna koncesja oraz wprowadzone ułatwienia budowy elektrowni słonecznych.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Płynność na zorganizowanych rynkach giełdowych, w tym również energii, jest jednym z najważniejszych celów ich funkcjonowania. Im wyższa płynność, tym handel łatwiejszy, tańszy oraz bezpieczniejszy. Cena lepiej odzwierciedla grę popytu i podaży. Nic dziwnego, że giełdy zabiegają o płynność na rynkach i premiują tych, którzy jej dostarczają. Nie inaczej jest na TGE. 
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Konstruktorzy aut elektrycznych słusznie przekonują, że silniki elektryczne są tak proste, że nie ma się tam w zasadzie co zepsuć i będą mogły chodzić bez większych nakładów przez kilkadziesiąt lat. Ale później auto trafia do marketingowców, którzy chcą wyposażyć e-auta nowoczesne e-rozwiązania, wyróżniające te modele na rynku i tu zaczynają się schody…

Partnerzy portalu

Żeby wydać miliardy unijnych euro, które mogą pomóc zmienić polską energetykę, potrzebne są setki projektów, które muszą być zaakceptowane przez Brukselę do końca 2023 r. Przygotowanie tak wielu istotnych z punktu widzenia przyszłości Polski dokumentów, w tak krótkim czasie, wydaje się być co najmniej trudne.

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu