Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, która ma już rejestr źródeł ogrzewania, obejmie także spis przeglądów kominiarskich. Będzie można zamówić uproszczony audyt budynku i zgłosić kopciucha, który truje w okolicy. [...]
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, która ma już rejestr źródeł ogrzewania, obejmie także spis przeglądów kominiarskich. Będzie można zamówić uproszczony audyt budynku i zgłosić kopciucha, który truje w okolicy. [...]
Czy samochody elektryczne w Polsce mają sens, skoro większość prądu robimy z węgla? Przecież sama produkcja elektryka bardziej obciąża środowisko naturalne. Naukowcy policzyli to dla 1000 modeli popularnych aut [...]
Walka ze smogiem w Polsce słabnie wraz z rosnącym kryzysem energetycznym. Rząd zawiesił z końcem czerwca na 60 dni normy jakości sprzedawanego węgla i już szykuje nowe rozporządzenie, [...]
Od 1 lipca 2021 właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych będą mieli ustawowy obowiązek składania deklaracji o źródle ciepła i spalania paliw. To pierwszy moduł Centralnej Ewidencji Emisyjności [...]
Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM) ma ułatwiać sięgnięcie po dotacje z programu Czyste Powietrze. Wybór produktu z listy nie jest obowiązkowy, ale daje gwarancje, [...]
W ciągu 12 miesięcy zakażenie koronawirusem przyczyniło się do śmierci 46 tys. osób w Polsce – wynika z rządowych statystyk. To tyle, ile każdego roku umiera w naszym kraju [...]
Czy dopłacanie do nowych pieców węglowych w programie Czyste Powietrze ma sens, skoro rząd zapowiada wyeliminowanie węgla z ogrzewnictwa w miastach do 2030 r.? Piece mogą być problemem do [...]
Wszyscy właściciele domów i mieszkań będą musieli złożyć deklarację o sposobie ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody pod groźną grzywny do 5 tys. zł. Będziemy mieć na to 12 miesięcy [...]
Smog w Polsce nie jest już postrzegany jako "wymysł" ekologów, problem dużych miast zakorkowanych samochodami czy efekt emisji przemysłowych. Świadomość, że polski smog składa się głównie z zanieczyszczeń ulatniających [...]
W Pszczynie nie chcą już węgla. Miasto, które lata swej świetności przeżyło dzięki eksploatacji „czarnego złota” chce w ciągu 10 lat wyeliminować niską emisję.