Atom i odnawialne źródła energii mają zastąpić niemal cały węgiel i większość gazu w ciągu 15 lat − to ambitny plan transformacji energetycznej, który trafi do konsultacji społecznych. [...]
Atom i odnawialne źródła energii mają zastąpić niemal cały węgiel i większość gazu w ciągu 15 lat − to ambitny plan transformacji energetycznej, który trafi do konsultacji społecznych. [...]
Tydzień Energetyka: Jak spalić węgiel, a cnoty nie stracić; Francja też ma nowy KPEiK; Orlen sprzedaje gaz na Słowację; Najwierniejsi klienci Gazpromu myślą co dalej; Zielony wodór na Litwie.
Plan dla polskiej energetyki trzeba było szybko wysłać do Komisji Europejskiej. Rząd przygotował więc dokument, który za kilka miesięcy będzie już nieaktualny. Ale jest w nim kilka ważnych szczegółów
Żeby wydać miliardy unijnych euro, które mogą pomóc zmienić polską energetykę, potrzebne są setki projektów, które muszą być zaakceptowane przez Brukselę do końca 2023 r. [...]
Po średnio udanym szczycie Sekretarza Generalnego ONZ, unijne negocjacje klimatyczne nabierają rozpędu. W piątek 4 października, na Radzie ds. Środowiska (ENVI) ministrowie niespodziewanie uzgodnili zapisy o aktualizacji unijnego celu [...]
Nagła zmiana stanowiska resortu energii. 15 proc. udział OZE w produkcji energii na 2020 jest ciągle możliwy. Przedwyborczy hurraoptymizm czy efekt rosnących inwestycji?
Zaprezentowane przez polski rząd cele są mało ambitne, Polska ma dużo większy potencjał – słyszymy z Komisji Europejskiej. Nasz kraj czekają długie rozmowy z Brukselą, [...]