W małopolskiej gminie smog urósł do drugiego najważniejszego tematu w rozmowach samorządowców z mieszkańcami, zaraz po drogach. - Mamy 3 tys. pieców do wymiany - opowiada burmistrz.
W małopolskiej gminie smog urósł do drugiego najważniejszego tematu w rozmowach samorządowców z mieszkańcami, zaraz po drogach. - Mamy 3 tys. pieców do wymiany - opowiada burmistrz.
Biała Podlaska już wkrótce zamiast węgla będzie się grzać biomasą. Ale w tamtejszym MPEC-u mimo to narzekają. - Trzeba było budować elektrociepłownię.
Borne Sulinowo jest jednym z pierwszych miast, które zainwestowało w produkcję ciepła z biomasy. Po kilkunastu latach doświadczeń, podjęto decyzję o wybudowaniu nowej ciepłowni także na biomasę. [...]
Ciepłownicy z drżeniem serca patrzą na notowania uprawnień do emisji CO2. Gdy cena rośnie o jedno euro, w Chełmie tracą 400 tys. zł. - Wszystkie większe węglowe ciepłownie powiatowe [...]
Nidzica zainwestowała w produkcję ciepła z odnawialnych źródeł energii. Miasto ma efektywny system ciepłowniczy, może więc ubiegać się o unijne dotacje na dalsze inwestycje. A jest o co się [...]
WysokieNapiecie.pl rusza w Polskę by opisać jak transformacja energetyczna dociera do powiatowych ciepłowni.