Spółka z Raciborza bardzo chce, żeby znalazł się dla niej dobry właściciel i upatrzyła sobie Tauron. Energetycy stanowczo odrzucają te zaloty i woleliby dogadać się z syndykiem, [...]
Spółka z Raciborza bardzo chce, żeby znalazł się dla niej dobry właściciel i upatrzyła sobie Tauron. Energetycy stanowczo odrzucają te zaloty i woleliby dogadać się z syndykiem, [...]
Budowa elektrociepłowni w Stalowej Woli zaliczyła największy poślizg wśród polskich inwestycji energetycznych w ostatnich kilkunastu latach. Choć wciąż nie doszło do rozliczenia zerwanego kontraktu z byłym generalnym wykonawcą gazowo-parowego [...]
Boom w energetyce słonecznej powoduje, że kilkaset elektrowni słonecznych czeka na odbiór techniczny. Wnioski o przyłączenie rosną lawinowo, ale coraz więcej farm dostaje odmowę od dystrybutorów
Potwierdziły się wcześniejsze informacje portalu WysokieNapiecie.pl o zainteresowaniu grupy Zarmen zakupem produkcyjnej i budowlano-montażowej części upadłej Elektrobudowy. Jej oferta okazała się jedyną, która wpłynęła w przetargu.
Na tak zadane pytanie wydaje się, że już można odpowiedzieć przecząco, bo to m.in. ograniczonymi możliwościami sieci rząd uzasadnia zapowiadane ograniczenie wsparcia domowej fotowoltaiki. Portal WysokieNapiecie. [...]
Nieopłacalna budowa węglowej Elektrowni Ostrołęka C z punktu widzenia krajowych firm budowlano-montażowych miała niewątpliwy atut w postaci dużego wolumenu prac do wykonania. Po zmianie technologii na gazową tych prac [...]
W najbliższych dniach może okazać się, czy ważna dla polskiej energetyki firma otrzyma szansę na nowe życie. Do 4 sierpnia syndyk Elektrobudowy czeka na oferty zakupu produkcyjnej i budowlano-montażowej [...]
Zbliża się szósta rocznica wprowadzenia przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne 20. stopnia zasilania w obliczu blackoutu spowodowanego upalną pogodą. Ryzyko takich zdarzeń jest już o wiele mniej realne niż przez [...]
W polskiej strefie Morza Bałtyckiego zacznie się wkrótce rywalizacja o nowe pozwolenia na budowę farm wiatrowych. Firmy już zawierają porozumienia i czekają na kluczowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury.
Na wielomiliardowych inwestycjach w energetykę węglową Rafako potęgi nie zbudowało. Teraz swoich szans spółka upatruje m.in. w roli podmiotu, który utrzyma na chodzie węglowe elektrownie, [...]