Nowy blok w Elektrowni Jaworzno III może pokryć 4-5 proc. polskiego zapotrzebowania na energię elektryczną. Czy przed nadejściem zimy, najtrudniejszej dla europejskiej energetyki od wielu dekad, [...]
Nowy blok w Elektrowni Jaworzno III może pokryć 4-5 proc. polskiego zapotrzebowania na energię elektryczną. Czy przed nadejściem zimy, najtrudniejszej dla europejskiej energetyki od wielu dekad, [...]
Tauron Ciepło dogadał się władzami miasta i przejmie kontrolę nad pogrążoną w problemach Energetyką Cieszyńską.
Piąte podejście do sprzedaży ST3 Offshore, upadłego producenta fundamentów dla morskich wiatraków, skończyło się niepowodzeniem, choć wydawało się, że po fabrykę w Szczecinie w końcu sięgnie Tauron. [...]
Kilkadziesiąt milionów złotych potrzebuje pilnie Energetyka Cieszyńska, aby mieszkańcy śląskiego miasta nie obawiali się o ciepłe kaloryfery nadchodzącej zimy. Nie będzie to możliwe, jeśli do porozumienia nie dojdą wspólnicy [...]
Tauron zaoferował klientom, którzy mieli umowy terminowe z gwarancją ceny, utrzymanie dość niskich cen prądu (50 gr/kWh) przez kolejne 12 miesięcy. W zamian, od stycznia 2023, [...]
Syndyk ogłosiła piąty przetarg na sprzedaż ST3 Offshore - upadłego producenta fundamentów dla morskich wiatraków. Według rynkowych spekulacji, a także wcześniejszych informacji portalu WysokieNapiecie.pl, faworytem do zakupu jest Tauron.
Mocy z odnawialnych źródeł w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym szybko nam przybywa, ale możliwości jej magazynowania już nie. Pytania dotyczące budowy nowych elektrowni szczytowo-pompowych będą wracać coraz częściej.
Szykuje się piąte podejście do sprzedaży szczecińskiego ST3 Offshore - upadłego producenta fundamentów dla morskich wiatraków. Z informacji portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że zakład chce kupić Tauron. [...]
W ubiegłym roku miał zostać opracowany krajowy plan skablowania sieci średniego napięcia do 2040 r., czyli przebudowy linii z napowietrznych na podziemne. Taki dokument jednak nie powstał, [...]
Tydzień Energetyka: Kto do Enei, kto do Tauronu; Embargo na rosyjski węgiel; Rząd w Berlinie zajął aktywa Gazpromu; Niemcy i Wielka Brytania mają nowe energetyczne strategie; [...]