O przekazaniu energetyki węglowej do osobnej spółki mówi się w środowisku energetyków coraz częściej. Jest to jakieś wyjście, ale nastręcza mnóstwo problemów. Nie tylko politycznych
O przekazaniu energetyki węglowej do osobnej spółki mówi się w środowisku energetyków coraz częściej. Jest to jakieś wyjście, ale nastręcza mnóstwo problemów. Nie tylko politycznych
Potem branżę czeka znowu restrukturyzacja i nieuchronne zamknięcie kolejnych kopalń. Nie wiadomo tylko czy w rządzie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
Już sześć sieci pobiera opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych w Polsce. Tydzień temu znalazł się w tym gronie Tauron, a w tym roku dołączą kolejno: Innogy, PGE, [...]
Już ponad 5 mln gospodarstw domowych korzysta z ofert sprzedaży prądu dostępnych na wolnym rynku, których nie zatwierdza prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Czy urzędowa regulacja cen ma wobec tego [...]
Cena w aukcji na rynku mocy osiągnęła prawie 260 tys. zł za MW. Nowych elektrowni jest wciąż za mało, a większość pieniędzy wydajemy na stare jednostki.
Większość dostawców prądu jest na minusie wskutek ustawy o cenach – rekompensaty nie pokryją strat. Ministerstwo Energii dostało już pierwsze wezwanie przedsądowe.
Po raz pierwszy od wielu lat w Polsce spada zużycie energii elektrycznej. Gospodarka nadal pędzi, co się więc dzieje? Zadziałał splot kilku czynników, jednym z nich jest podwyżka cen, [...]
Elektrownie węglowe mają do zaoferowania coś, czego nie mają ani gazówki, ani wiatraki. Niestety, na razie potencjalne źródło dochodów w dużej części marnuje się jako odpad na składowisku.
Lawinowo rośnie w Polsce liczba źródeł przyłączanych do sieci - instalacji słonecznych, ale też małych źródeł kogeneracyjnych. Spółki stoją przed zadaniem zbudowania odpowiedniego systemu, do czego potrzebna jest też [...]
Tauron i Orlen chcą do końca przyszłego roku mieć po 150 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Innogy planuje pół tysiąca punktów ładowania - tyle stacji paliw ma w Polsce Lotos. [...]