Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek 5 lutego ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek 5 lutego ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Niezależnie od wszystkich politycznych deklaracji, że polskie górnictwo jest ratowane a energetyka będzie się na nim opierać przez kolejne dekady, krajowe wydobycie węgla systematycznie spada.
Jak Ministerstwo Energii widzi szanse na budowę elektrowni atomowej, kolejnej elektrowni węglowej i nowych farm wiatrowych w ciągu najbliższych 20 lat? Dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl dotarli do projektu założeń "Polityki [...]
Ministerstwo […]
Polska […]
DLA ABONENTÓW
Sejmowe komisje infrastruktury oraz energii i skarbu usunęły z rządowego projektu ustawy o elektromobilności zapisy, umożliwiające samorządom pobieranie opłat za wjazd pojazdami o tradycyjnym napędzie spalinowym do wyznaczonych stref [...]
W Polsce większość społeczeństwa wciąż jest przywiązana do posiadania samochodu. Na Zachodzie auto przestaje być wyznacznikiem statusu społecznego a coraz częściej traktowane jest po prostu jako środek transportu.
Prezes URE ogłosił, warte do 6 mld zł, aukcje na zakup „zielonej” energii. Odbędą się za miesiąc, chociaż ministerstwo chciało ich przeprowadzenia pod koniec roku – po nowelizacji ustawy [...]
Pora przerwać chocholi taniec wokół polskiej elektrowni atomowej. Na razie nie ma dla niej żadnych perspektyw
Popyt na tzw. zielone certyfikaty został ustalony na lata 2018-2019 i będzie rósł. Co prawda mniej niż oczekiwali inwestorzy, banki i część stowarzyszeń branżowych, ale to pierwszy od dawna [...]