W kwietniu 2016 roku zaczęto tworzyć Electromobility Poland, właściciel polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Na okrągłą rocznicę, poza okolicznościowym banknotem 10 zł, który wyemituje NBP, [...]
W kwietniu 2016 roku zaczęto tworzyć Electromobility Poland, właściciel polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Na okrągłą rocznicę, poza okolicznościowym banknotem 10 zł, który wyemituje NBP, [...]
Koledzy szefa resortu aktywów państwowych z rządu przygotowali długą listę zastrzeżeń i pytań do flagowego projektu MAP czyli Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Swoje wątpliwości dołożyły też URE i UOKiK. [...]
Polska energetyka potrzebuje nie tylko sensownej wizji transformacji, ale także politycznego zawodnika wagi ciężkiej, który będzie umiał ją zrealizować. Nowa minister Anna Moskwa jest na razie wielką niewiadomą
Według nieoficjalnych informacji Michał Kurtyka utrzyma i powiększy resort klimatu. To może oznaczać zielone światło dla szybszej transformacji koncernów energetycznych, na które od dawna czekają spółki. [...]
Z obecnych 19,5 GW elektrowni węglowych w 2040 r. ma zostać tylko 6 GW. Od 2030 r. Polacy przestaną palić węglem w miastach, a 10 lat później także na [...]
Zielony Ład, choć opóźniony, znajdzie się w sercu planu odrodzenia gospodarczego, powiązanego z nowym unijnym budżetem - zapowiada Komisja Europejska. A Angela Merkel podkreśliła, że unijny cel redukcji emisji [...]
Białe certyfikaty miały przyśpieszyć inwestycje w efektywność energetyczną, zwłaszcza w przemyśle, ale zamiast 45 dni inwestorzy czekają na nie nawet... dwa lata. Urząd Regulacji Energetyki od lat nie dostaje [...]
Inwazja potwornego mikroba spowoduje, że państwa wpompują miliardy euro w gospodarkę. Ale w jakie konkretnie branże i czy w Polsce musi to być górnictwo?
Jaką rolę ma do odegrania polityka energetyczna państwa? Czym są „śpiące aktywa” polskiej energetyki? Czy ma sens budowa wielkich bloków gazowych? I jak ratować państwowe grupy energetyczne, [...]
Polska energetyka zużyła w 2019 roku o ponad 3 mln ton węgla kamiennego mniej, niż rok wcześniej. To najmniej od czasów PRL, a zapotrzebowanie w kolejnych latach wciąż będzie [...]