Nominację dostał Rafał Gawin, długoletni pracownik URE.
Nominację dostał Rafał Gawin, długoletni pracownik URE.
Impas w sprawie powołania szefa URE to smutne świadectwo degradacji instytucji, która w teorii powinna być najważniejszym dla rynku energii organem państwa.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zapowiedział kolejne postępowanie w sprawie manipulacji na giełdzie energii. To ma być wstrząs dla energetycznego światka.
Czy ktoś rzeczywiście manipulował cenami prądu na giełdzie energii, jak podejrzewa to regulator rynku, który skierował w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury? Dziennikarze portalu WysokieNapiecie. [...]
Urząd Regulacji Energetyki złożył w środę zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością manipulacji cenami prądu na Towarowej Giełdzie Energii. Wszczął też kolejne postępowanie dotyczące handlu energią elektryczną na [...]
Dokładnie 15 lat temu TGE otrzymała licencję na prowadzenie giełdy towarowej. Warszawski parkiet był jedną z pierwszych na świecie giełd energii elektrycznej. Do dziś pozostaje jednym z największych w [...]
DLA ABONENTÓW
Sejm zajmuje się małą nowelizacją Prawa energetycznego, dotyczącą m.in. obliga giełdowego. To jednak dopiero początek jesiennych zmian. Ministerstwo Energii przedstawiło we wtorek kolejny, dużo obszerniejszy, projekt dot. m.in. [...]
Skok cen na giełdzie energii spowodowała pierwsze plajty małych dostawców, niepokój przemysłu, nerwowe ruchy rządu. A energetycy spierają się jak sprawić by rynek był bardziej przejrzysty
Prąd z dostawą na przyszły rok kosztował w czwartek najwięcej w historii polskiej giełdy energii. Bieżące ceny są jeszcze wyższe. Ostro drożeje także gaz. Wszystko wskazuje na to, [...]
Prezes URE Maciej Bando nie uwolni cen prądu dla gospodarstw domowych ani w tym, ani w 2015 roku. Nie widzi też podstaw do szybkich wzrostów cen energii i gazu. [...]