Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Nowa duża nowelizacja Prawa energetycznego w 40 punktach

Nowa duża nowelizacja Prawa energetycznego w 40 punktach

Sejm zajmuje się małą nowelizacją Prawa energetycznego, dotyczącą m.in. obliga giełdowego. To jednak dopiero początek jesiennych zmian. Ministerstwo Energii przedstawiło we wtorek kolejny, dużo obszerniejszy, projekt dot. m.in. zasad powoływania prezesa i wiceprezesów URE, polityki energetycznej, magazynowania energii, inteligentnych liczników, sprzedaży energii z rekuperacji pociągów, czy zamkniętych systemów dystrybucyjnych. OLE zebrało najważniejsze zmiany w 40 punktach.
prawo, przepisy

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Hurtowe ceny energii elektrycznej przebiły dotychczasowe prognozy. Według dostępnych scenariuszy, w kolejnych latach trudno będzie uniknąć dalszych podwyżek. W krótkim okresie z odsieczą przyjdzie uruchomienie nowych bloków węglowych, potem pomóc mogą duże inwestycje w odnawialne źródła energii.
rynek ceny
Rynek energii rozwija:
Polski rząd twierdzi, że zgodnie z dyrektywą Bruksela musi działać. Zagraniczni analitycy rynku uprawnień do emisji radzą Polsce, aby odrobiła lekcje z matematyki. A wszystko dlatego, że unijna dyrektywa jest daleka od klarowności i nie wiadomo jak liczyć zmiany cen.
wegiel co2
W dwa lata w dziesięciu największych miastach Polski ma powstać ponad 2,6 tys. punktów ładowania samochodów elektrycznych. Dziś jest ich tam… 150. Z analizy portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że w większości miast odpowiednia liczba ładowarek nie powstanie do końca 2020 roku. Dopiero za kilka lat postawią je państwowe koncerny energetyczne.
mapa stacji ladowania ev w polsce
Bartłomiej Derski i Rafał Zasuń na antenie Polskiego Radia tłumaczyli z czego wynika wzrost cen energii elektrycznej i jak oszczędzać prąd. Głos w audycji zabrał także minister energii Krzysztof Tchórzewski.
radio wmediach