Tydzień Energetyka: COP 26 zakończony, węgiel będzie "ograniczany"; Fuzja Orlen-Lotos odroczona na dwa miesiące; Gazprom napełnia magazyny; Nowe atomowe obietnice francuskiego prezydenta
Tydzień Energetyka: COP 26 zakończony, węgiel będzie "ograniczany"; Fuzja Orlen-Lotos odroczona na dwa miesiące; Gazprom napełnia magazyny; Nowe atomowe obietnice francuskiego prezydenta
Koncerny naftowe mocno ucierpiały w wyniku spadku popytu na ropę i być może najlepsze lata mają już za sobą. Z kolei rynek zielonej energii zaczyna kusić coraz bardziej. [...]
PKN Orlen dostał warunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Lotos. Ceną będzie sprzedaż części gdańskiej rafinerii, większości stacji paliw Lotosu, niemal wszystkich baz paliwowych gdańskiej spółki oraz części [...]
Rosnąca liczba samochodów elektrycznych na drogach sprawia, że koncerny paliwowe z Polski i reszty świata coraz częściej decydują się na łączenie stacji paliw ze stacjami ładowania „elektryków”. [...]
Koncern energetyczny Tauron, zielonogórska Ekoenergetyka i słowacki GreenWay chcą wydzierżawić od GDDKiA miejsca pod stacje ładowania samochodów elektrycznych przy drogach A4 i S8. Najlepsze miejsce wycenili nawet na 17 [...]
Polska doczekała się pierwszego samochodu na wodór. W całym kraju wciąż nie ma jednak ani jednej stacji, na której auto mogłoby zatankować. To ma się wkrótce zmienić dzięki projektowi [...]
Małe firmy wypełniają mapę stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Stawiają ładowarki tam, gdzie nie docierają duże sieci. Ceny za ładowanie ustalają wspólnie z kierowcami, [...]
Lotos i Orlen będą mieć spore problemy z realizacją zobowiązań udziału „zielonych” paliw w 2020 roku. Dlatego coraz częściej spoglądają w stronę biometanu i, produkowane z niego, biowodoru.
Dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl sprawdzili jak cztery popularne w Europie auta elektryczne spisują się podczas rodzinnych wyjazdów nad polskie jeziora, morze i góry. Elektrycznym golfem pojechali z Warszawy nad Bałtyk. [...]
PKN Orlen kończy przetarg na pierwsze szybkie ładowarki dla samochodów elektrycznych i zapowiada kolejną dużą inwestycję w 150 stacji ładowania. Czy da się na nich zarobić?