Budowa nowej elektrociepłowni JSW w Radlinie, choć zaprojektowanej na specyficzne paliwo, nie robi aż takiego wrażenia jak warty miliardy złotych, zepsuty blok energetyczny Taurona w Jaworznie. [...]
Budowa nowej elektrociepłowni JSW w Radlinie, choć zaprojektowanej na specyficzne paliwo, nie robi aż takiego wrażenia jak warty miliardy złotych, zepsuty blok energetyczny Taurona w Jaworznie. [...]
Z ratunkiem miał przyjść Polimex Mostostal w duecie z Polskim Funduszem Rozwoju. Do pomocy jednak się nie kwapił, więc Rafako mu podziękowało i dosyć szybko znalazło alternatywę w postaci [...]
Spółka należąca do największego na świecie koncernu energetycznego oraz jeden z głównych dostawców technologii atomowych - takie podmioty zapragnęły w ostatnim czasie współpracować z Rafako. [...]
Na czwartek 16 grudnia zaplanowano tegoroczną aukcję główną rynku mocy. Czy znajdą się chętni do budowy elektrowni gazowych, które zastąpią wyłączane po 2025 węglówki? A może swój kawałek tortu [...]
Budowie nowej elektrociepłowni w Grupie Azoty Puławy, czyli ostatniej w polskiej energetyce inwestycji duży w blok węglowy, zawsze towarzyszyło sporo emocji. Ujawnione w listopadzie duże opóźnienie przedsięwzięcia może przyprawić [...]
Wkrótce mamy poznać końcowe wyniki programu Bloki 200+, którego założeniem jest zwiększenie elastyczności wysłużonych elektrowni węglowych, aby mogły lepiej kooperować z odnawialnymi źródłami energii. Pytanie czy spółki energetyczne będą [...]
Spółka z Raciborza bardzo chce, żeby znalazł się dla niej dobry właściciel i upatrzyła sobie Tauron. Energetycy stanowczo odrzucają te zaloty i woleliby dogadać się z syndykiem, [...]
Budowa elektrociepłowni w Stalowej Woli zaliczyła największy poślizg wśród polskich inwestycji energetycznych w ostatnich kilkunastu latach. Choć wciąż nie doszło do rozliczenia zerwanego kontraktu z byłym generalnym wykonawcą gazowo-parowego [...]
Potwierdziły się wcześniejsze informacje portalu WysokieNapiecie.pl o zainteresowaniu grupy Zarmen zakupem produkcyjnej i budowlano-montażowej części upadłej Elektrobudowy. Jej oferta okazała się jedyną, która wpłynęła w przetargu.
Nieopłacalna budowa węglowej Elektrowni Ostrołęka C z punktu widzenia krajowych firm budowlano-montażowych miała niewątpliwy atut w postaci dużego wolumenu prac do wykonania. Po zmianie technologii na gazową tych prac [...]