Tydzień energetyka: Po 170 tys. zł odpraw dla górników. 50% podwyżki opłaty mocowej; Gaz-System: zużycie gazu wzrośnie w dekadę o połowę; Włosi kończą dostarczać rosyjski gaz Turkom; [...]
Tydzień energetyka: Po 170 tys. zł odpraw dla górników. 50% podwyżki opłaty mocowej; Gaz-System: zużycie gazu wzrośnie w dekadę o połowę; Włosi kończą dostarczać rosyjski gaz Turkom; [...]
Największy sprzedawca gazu PGNiG OD (z grupy Orlen) zaproponował odbiorcom biznesowym gaz w cenie o jedną trzecią niższą od tej w aktualnym cenniku. Gaz tańszy o 33% brzmi atrakcyjnie, [...]
Tydzień Energetyka: PGNiG podwyższa i obniża ceny gazu; Ustawa zamrozi taryfy gazowe; Gazprom chce podwyżki cen gazu; Górnicy dostali co chcieli; Międzynarodowa Agencja Energetyki o wzroście produkcji energii z [...]
KGHM też chce budować mały atom. Senat sprzeciwił się przywilejom państwowych spółek w pozyskiwaniu terenów pod fotowoltaikę. Brak chętnych na wsparcie do kogeneracji i rekordowe ceny energii w Europie [...]
Rząd, reprezentowany przez ministerstwo aktywów oraz stroną społeczna rozpoczęły negocjacje, dotyczące umowy społecznej przy transformacji sektora elektroenergetycznego i górnictwa węgla brunatnego. Jednym z elementów ma być wydzielenie aktywów węglowych [...]
Umowa społeczna z energetyką; Zamknięcie Bełchatowa w planie województwa łódzkiego; Dyspozycyjnych źródeł energii będzie coraz mniej; Potencjalne opóźnienie budowy Baltic Pipe to 7-8 miesięcy; Zaćmienie Słońca skradło fotowoltaice 5 [...]
Kłopoty Baltic Pipe; Koniec Nord Stream 2; Propozycje zmian w rozliczeniu prosumentów; Nowe zasady taryf dla ciepłowników; Nowelizacja ustawy odległościowej
Czy rząd naprawdę dba o to żeby w kranach i kaloryferach była ciepła woda? Ciepłownicy wcale nie czują, że ich branża jest jakoś szczególnie dopieszczana. [...]