Najczęściej grzejemy się w Polsce węglem i gazem. Unijne regulacje zmierzają jednak do tego, by wycofać ogrzewanie paliwami kopalnymi.
Najczęściej grzejemy się w Polsce węglem i gazem. Unijne regulacje zmierzają jednak do tego, by wycofać ogrzewanie paliwami kopalnymi.
Deklaracje dotyczące ogrzewania domów spływają do centralnego rejestru źródeł ogrzewania bardzo powoli. Z około pięciu milionów budynków w Polsce do rejestru zgłoszono jak dotąd niespełna jedną dziesiątą. [...]
Od 1 lipca rozpoczął się obowiązek składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w budynkach. Obejmie około pięć milionów budynków w Polsce, w tym domy, bloki, lokale usługowe i instytucje. [...]
Od 1 lipca właściciele i zarządcy budynków będą składali w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków deklaracje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw. Deklarację będzie można złożyć przez internet lub w [...]
Dwa ministerstwa pracują nad projektem uszczelnienia szarej strefy obrotu zużytymi olejami. Teraz są one na potęgę nielegalnie wykorzystywane do ogrzewania, co powoduje emisję trujących związków do powietrza. [...]
Smog w Polsce pochodzi przede wszystkim z domowych palenisk na paliwa stałe. Próbując z nim walczyć rząd wprowadził normy dla kotłów i normy jakości dla węgla. [...]
Dwieście tysięcy osób odwiedziło stronę PGNiG poświęconą dopłatom do pieców gazowych. Zastąpienie kopciuchów nowoczesnymi źródłami ogrzewania to temat palący, ale do tej pory rząd nie uruchomił ogólnopolskiego programu. [...]