Potrzebne jest oddzielenie potencjalnie dochodowych złóż węgla i natychmiastowe zaprzestanie wydobycia tam. gdzie nie ma to sensu.
Potrzebne jest oddzielenie potencjalnie dochodowych złóż węgla i natychmiastowe zaprzestanie wydobycia tam. gdzie nie ma to sensu.
Negocjacje między rządem i zarządem Polskiej Grupy Górniczej z jednej strony, a górniczymi związkowcami z drugiej strony, znalazły się w chwilowym klinczu. Związkowcy chcą wymusić na rządzie jakieś ustępstwa [...]
Największa elektrownia na węgiel brunatny może mieć wkrótce jedną z największych w Polsce elektrowni słonecznych. Mowa o Bałchatowie, gdzie PGE Energia Odnawialna chce postawić na 100 hektarach panele fotowoltaiczne. [...]
Organizacja ekologiczna zaskarżyła do Komisji Europejskiej powszechne wydawanie zgody dla kopalni w Polsce. Prawnicy wskazują na rekordową liczbę odstępstw od przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju. Czy ekolodzy mają szansę na [...]
Polska Grupa Górnicza, czyli największa firma górnicza w Unii Europejskiej, od 2019 r. będzie w coraz trudniejszej sytuacji, ponosząc rosnące koszty zamykania kopalń. Trudno to będzie pogodzić z wynegocjowanym [...]
Śląskie kopalnie fedrują coraz większe straty. Zamiast pomysłów jak wyciągnąć górnictwo z finansowego dołka, politycy mają tylko gładkie słówka