Umowa nowej koalicji przewiduje, że „idealnie” byłoby wygasić elektrownie węglowe w 2030 r. Odejście od gazu ziemnego ma nastąpić w 2040. Według prognoz niemieckiego przemysłu transformacja klimatyczna będzie kosztować [...]
Umowa nowej koalicji przewiduje, że „idealnie” byłoby wygasić elektrownie węglowe w 2030 r. Odejście od gazu ziemnego ma nastąpić w 2040. Według prognoz niemieckiego przemysłu transformacja klimatyczna będzie kosztować [...]
Wielu mieszkańców Niemiec sprzeciwia się wiatrakom w pobliżu swoich miast i wsi. Jednak lądowe elektrownie wiatrowe mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów klimatycznych. Niemiecki rząd i władze landów zastanawiają [...]
W Niemczech pojawił się nowy gracz na rynku energii – spółdzielnie energetyczne. Tzw. Bürgerwerke mają już kilkanaście tysięcy klientów a ich liczba rośnie lawinowo
Wiatraki i panele słoneczne dostarczą dzisiaj Niemcom trzy razy więcej mocy, niż wszystkie elektrownie węglowe, atomowe i gazowe razem wzięte. Ceny energii będą ujemne, więc wytwórcy energii dopłacą odbiorcom.
RWE jest o krok bliżej sprzedaży swojej najbardziej wartościowej spółki zależnej - Innogy. W zamian dostanie od E.ON aktywa, które pozwolą mu całkowicie zmienić profil. [...]
Walka o czyste powietrze często kończy się tam, gdzie zaczynają zwolnienia ludzi. W Polsce chodzi o 80 tys. górników, a w Niemczech… 800 tys. pracowników przemysłu motoryzacyjnego.
Cała europejska energetyka patrzy na to co dzieje się nad Renem i Łabą. Niektórzy z nadzieją, inni z obawą.
Kanclerz Merkel oddała największy w historii Niemiec program gospodarczy – transformację energetyki na "zieloną" – w ręce koalicyjnej SPD. Nic dziwnego, bo Energiewende tyka jak bomba zegarowa.
Ponad 10 tys. osób w manifestacji poparcia dla energetyki odnawialnej – tak wyglądał tydzień temu Berlin. Wczoraj na podobną pikietę w Warszawie przyszły dwie osoby. [...]
Rząd szuka sposobów na zmniejszenie importu w odnawialnych źródłach energii. Zaczęto od chińskich kolektorów słonecznych