Nieopłacalna budowa węglowej Elektrowni Ostrołęka C z punktu widzenia krajowych firm budowlano-montażowych miała niewątpliwy atut w postaci dużego wolumenu prac do wykonania. Po zmianie technologii na gazową tych prac [...]
Nieopłacalna budowa węglowej Elektrowni Ostrołęka C z punktu widzenia krajowych firm budowlano-montażowych miała niewątpliwy atut w postaci dużego wolumenu prac do wykonania. Po zmianie technologii na gazową tych prac [...]
Polska energetyka odchodząc od węgla będzie na pewno zużywać więcej gazu. Ale najważniejsze pytanie brzmi w jaki sposób będziemy ten gaz wykorzystywać. Czy musi spalany w wielkich elektrowniach, [...]
Nieszczęsna inwestycja, która nigdy nie powinna się rozpocząć, pochłonęła już ok. miliarda zł. Orlen próbuje się porozumieć z GE, tak aby zmniejszyć koszty rozwiązania umowy. [...]
PKN Orlen przejął trzeciego pod względem wielkości sprzedawcę energii elektrycznej w kraju. Zapłacił za to jednak wyższą cenę niż początkowo planował. Co dalej z inwestycjami planowanymi przez Energę?
Enea i Energa zawiesiły finansowanie ostatniej elektrowni węglowej w Polsce.
Kwestia ewentualnej zmiany paliwa dla Elektrowni Ostrołęka C jest dyskutowana w gronie interesariuszy projektu i decyzja powinna być podjęta wkrótce, poinformował pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
Dzięki wzrostowi cen praw do emisji dwutlenku węgla i przejęciu elektrowni węglowej Polska Grupa Energetyczna… zarobi 1,5 mld zł. Pieniądze, co do których spekulowało się, [...]
Elektrownia Ostrołęka wciąż nie ma zamkniętego finansowania, potrzebna jest zmiana pozwolenia na budowę, a w dodatku nie ma jeszcze umowy na kluczową inwestycję – infrastrukturę kolejową niezbędną dla dostaw [...]
Inwestycje w energetykę w ciągu 20 lat powinny sięgnąć 400 mld zł. Pytanie czy powinniśmy te pieniądze wkładać w technologie, które w większości rozwiniętych krajów są uważane za schyłkowe?
Umowa na budowę nowego bloku w Ostrołęce nie rozwiązuje podstawowego problemu – wciąż nie ma finansowania inwestycji wartej 6 mld zł. Za to jest determinacja żeby zacząć budowę przed [...]