Ostatnia elektrownia węglowa w Polsce będzie najdroższą i najmniej potrzebną. Może utrudnić także negocjacje rządu RP w sprawie pakietu zimowego. Ale budowa ma ruszyć „jeszcze w tym roku”.
Ostatnia elektrownia węglowa w Polsce będzie najdroższą i najmniej potrzebną. Może utrudnić także negocjacje rządu RP w sprawie pakietu zimowego. Ale budowa ma ruszyć „jeszcze w tym roku”.
Nowy szef rządu obiecał węglowemu Panu Bogu świeczkę i odnawialnemu diabłu ogarek. Najważniejszy konkret to konsekwentna walka ze smogiem i ubóstwem energetycznym gospodarstw domowych.
Warta ok. 6 mld zł budowa nowego bloku opalanego węglem w Elektrowni Ostrołęka ma być ostatnią taką inwestycją w Polsce – wynika z wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego na [...]