Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało projekt zmian w ustawie o elektromobilności. Strefy czystego transportu mają być od 2030 r. obowiązkowe, ale jeśli powstaną wcześniej - będzie łatwiej do nich [...]
Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało projekt zmian w ustawie o elektromobilności. Strefy czystego transportu mają być od 2030 r. obowiązkowe, ale jeśli powstaną wcześniej - będzie łatwiej do nich [...]
Materiał Partnera
Elektromobilność rośnie w siłę. Rozwija się infrastruktura, a klienci coraz częściej decydują się na auta zasilane z gniazdka. Tylko w sierpniu bieżącego roku zarejestrowano w Polsce 294 samochody elektryczne. [...]
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia w piątek 26 czerwca nabór wniosków do trzech programów dofinansowania zakupu pojazdów elektrycznych: "zielony samochód" dla osób fizycznych, [...]
Wyniki pierwszych miesięcy 2019 r. wskazywały na to, że Norwegia zamknie rok z rekordową sprzedażą samochodów elektrycznych na baterie (BEV), wynosząca ponad 50 procent sprzedaży wszystkich aut.
Warszawa zaproponowała mieszkańcom lokalizacje dla ponad 800 punktów ładowania samochodów elektrycznych, jakie powstaną w stolicy w najbliższych latach. Najwięcej ma się znaleźć w centrum, relatywnie mało na osiedlach mieszkaniowych. [...]
Arkady Paweł Fiedler, wnuk jednego z najsłynniejszych polskich podróżników, to pierwszy człowiek na świecie, który przejechał Afrykę elektrycznym samochodem. Swoją niezwykłą, czasem ryzykowną wyprawę opisuje w nowej książce. [...]
Materiał Partnera
Columbus Energy wchodzi w elektromobilność, inwestując w Nexity i system zarządzania infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych. Z synergii obu Spółek powstaną rozwiązania dla e-mobility w oparciu o nową dyrektywę [...]
Rząd planuje przyjąć na przełomie I i II kwartału projekt nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, regulujący m.in. zasady korzystania z tzw. [...]
Jakie zmiany rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził w polskim górnictwie, energetyce i elektromobilności w trakcie mijającej kadencji Sejmu? Jakie były ich konsekwencje i jak mogą wpłynąć na kolejne lata? [...]
Zakończył się Kongres Nowej Mobilności – największy w Polsce, dwudniowy warsztat dla samorządów, poświęcony elektromobilności. Ponad 500 przedstawicieli polskich miast, wspólnie z praktykami rynku, w sumie przez pełne 24 [...]