Artykuł sponsorowany

Elektromobilność i nowoczesna energetyka. Columbus Energy inwestuje w Nexity

Elektromobilność i nowoczesna energetyka. Columbus Energy inwestuje w Nexity

Columbus Energy wchodzi w elektromobilność, inwestując w Nexity i system zarządzania infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych. Z synergii obu Spółek powstaną rozwiązania dla e-mobility w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II. W planach mocna ekspansja na dostarczanie ładowarek w ramach kompleksowego systemu łączącego nowoczesną energetykę z elektromobilnością.

Inwestycja w Nexity to mocne wejście Columbus Energy w elektromobilność. - Razem z Columbus Energy będziemy wspólnie tworzyć IT dla naszych klientów, budując wartość w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która ma umożliwić połączenie prosumentów i użytkowników fotowoltaiki biznesowej, farmy fotowoltaiczne z przyszłymi magazynami energii i właśnie infrastrukturę do ładowania elektryków w jeden duży komplementarny system, dający przewagę konkurencyjną Columbus Energy i Nexity. Ta synergia jest niepodważalna, a kompetencje liderów tych przedsięwzięć powinny przerodzić się biznes, który ma szansę liderować na rynku europejskim - podkreśla Dawid Kmiecik, prezes zarządu Nexity.

Nexity staje się więc partnerem technologicznych Columbus Energy w zakresie rozwoju i sprzedaży systemów tworzących infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych. Ambicją Spółek jest mocna ekspansja na rynku ładowarek dla klientów B2B i B2G, stwarzająca prawdziwy Booking.com dla właścicieli stacji ładowania elektryków.

- Zdecydowaliśmy się połączyć siły, gdzie Columbus Energy oraz prywatnie również główni akcjonariusze naszej firmy zainwestują 10 mln zł w Spółkę z głównego parkietu Everest Investments S.A., która zmieni się w Nexity Global z liderem Dawidem Kmiecikiem w roli CEO - informuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy.

Dlaczego Nexity? Już dziś spółka obsługuje sieć stacji ładowania innogy w Warszawie, ma podpisaną umowę o ramowej współpracy z Liikennevirta Oy i aspiruje do bycia liderem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w dostarczaniu kompleksowych usług zarządzania infrastrukturą i ładowania pojazdów elektrycznych w całym łańcuchu wartości dla elektromobilności i systemu energetycznego. To pozwala użytkownikom pojazdów elektrycznych ładować się w dowolnym miejscu bez ograniczeń i jakichkolwiek barier. Z drugiej strony oferuje uniwersalne i elastyczne rozwiązanie do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdemu, kto tylko posiada albo chciałby posiadać stację ładowania, umożliwiając w ten sposób zarządzanie zarówno pojedynczą stacją, jak i profesjonalną siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych przy jednoczesnym zapewnieniu łatwego dostępu użytkownikowi do punktu ładowania w ramach gwarantowanej usługi roamingowej.

Po zmianie na Nexity Global spółka będzie kontynuować dotychczasową strategię i działania operacyjne Nexity. Dzięki planowanemu rozwojowi B+R Nexity chce wykorzystywać pojazdy elektryczne nie tylko jako środek transportu, ale również jako elementy równoważące w systemie energetycznym.

Zielone technologie rozwija

Technologie dostarcza

E-mobilność napędza

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE