Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Elektromobilność i nowoczesna energetyka. Columbus Energy inwestuje w Nexity

Elektromobilność i nowoczesna energetyka. Columbus Energy inwestuje w Nexity

Materiał Partnera
Columbus Energy wchodzi w elektromobilność, inwestując w Nexity i system zarządzania infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych. Z synergii obu Spółek powstaną rozwiązania dla e-mobility w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II. W planach mocna ekspansja na dostarczanie ładowarek w ramach kompleksowego systemu łączącego nowoczesną energetykę z elektromobilnością.
NEXITY 1

Inwestycja w Nexity to mocne wejście Columbus Energy w elektromobilność. – Razem z Columbus Energy będziemy wspólnie tworzyć IT dla naszych klientów, budując wartość w oparciu o nową dyrektywę unijną RED II, która ma umożliwić połączenie prosumentów i użytkowników fotowoltaiki biznesowej, farmy fotowoltaiczne z przyszłymi magazynami energii i właśnie infrastrukturę do ładowania elektryków w jeden duży komplementarny system, dający przewagę konkurencyjną Columbus Energy i Nexity. Ta synergia jest niepodważalna, a kompetencje liderów tych przedsięwzięć powinny przerodzić się biznes, który ma szansę liderować na rynku europejskim – podkreśla Dawid Kmiecik, prezes zarządu Nexity.

Nexity staje się więc partnerem technologicznych Columbus Energy w zakresie rozwoju i sprzedaży systemów tworzących infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych. Ambicją Spółek jest mocna ekspansja na rynku ładowarek dla klientów B2B i B2G, stwarzająca prawdziwy Booking.com dla właścicieli stacji ładowania elektryków.

– Zdecydowaliśmy się połączyć siły, gdzie Columbus Energy oraz prywatnie również główni akcjonariusze naszej firmy zainwestują 10 mln zł w Spółkę z głównego parkietu Everest Investments S.A., która zmieni się w Nexity Global z liderem Dawidem Kmiecikiem w roli CEO – informuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy.NEXITY 1

Dlaczego Nexity? Już dziś spółka obsługuje sieć stacji ładowania innogy w Warszawie, ma podpisaną umowę o ramowej współpracy z Liikennevirta Oy i aspiruje do bycia liderem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w dostarczaniu kompleksowych usług zarządzania infrastrukturą i ładowania pojazdów elektrycznych w całym łańcuchu wartości dla elektromobilności i systemu energetycznego. To pozwala użytkownikom pojazdów elektrycznych ładować się w dowolnym miejscu bez ograniczeń i jakichkolwiek barier. Z drugiej strony oferuje uniwersalne i elastyczne rozwiązanie do prowadzenia biznesu w elektromobilności każdemu, kto tylko posiada albo chciałby posiadać stację ładowania, umożliwiając w ten sposób zarządzanie zarówno pojedynczą stacją, jak i profesjonalną siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych przy jednoczesnym zapewnieniu łatwego dostępu użytkownikowi do punktu ładowania w ramach gwarantowanej usługi roamingowej.

Po zmianie na Nexity Global spółka będzie kontynuować dotychczasową strategię i działania operacyjne Nexity. Dzięki planowanemu rozwojowi B+R Nexity chce wykorzystywać pojazdy elektryczne nie tylko jako środek transportu, ale również jako elementy równoważące w systemie energetycznym.

Elektromobilność napędza:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Zarząd Polskiej Grupy Górniczej  i organizacje związkowe działające w PGG porozumiały się w sprawach płacowych, podała spółka. Porozumienie zakłada podwyżkę w wysokości 6% oraz rozpoczęcie dyskusji nad systemową reformą sektora węgla kamiennego.
miner-1867831 640
Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej powołała zarząd XI kadencji. Na stanowisko prezesa został powołany Wojciech Dąbrowski, na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych Ryszard Wasiłek, wiceprezesa ds. finansowych Paweł Strączyński, wiceprezesa ds. korporacyjnych Paweł Cioch, wiceprezesa ds. innowacji Paweł Śliwa. Kadencja wspólna zarządu trwa 3 lata, podała spółka.
wojciech.dabrowski.wasilek
Wojciech Dąbrowski (z lewej) i Ryszard Wasiłek ( w środku) podpisują umowę w Rzeszowie
Rynek energii rozwija:
Nowelizacja prawa budowlanego utrudni dowolną zamianę ogrzewania i instalację pieców węglowych w miejsce bardziej ekologicznego paliwa. To już kolejny przepis, który wprowadza rząd w walce ze smogiem. Wcześniej wzmocnił przepisy dotyczące przyłączania domów do cieci ciepłowniczej.
wegiel piec ogrzewanie dom