Opublikowane niedawno sprawozdanie finansowe Polskiej Grupy Górniczej nie pozostawia złudzeń. Bez ponad 10 mld zł dotacji z budżetu państwa w tym i przyszłym roku, spółka musiałaby ogłosić bankructwo. [...]
Opublikowane niedawno sprawozdanie finansowe Polskiej Grupy Górniczej nie pozostawia złudzeń. Bez ponad 10 mld zł dotacji z budżetu państwa w tym i przyszłym roku, spółka musiałaby ogłosić bankructwo. [...]
Zarobki w kopalniach węgla kamiennego przekroczyły wynagrodzenia informatyków. Tymczasem wydajność w górnictwie spadła do poziomu wałbrzyskich biedaszybów. Tam, gdzie w Australii pracuje 1 górnik, w Polsce zatrudniamy 46 górników. [...]
Co najmniej kilka tysięcy górników mogłoby odejść z kopalń - z korzyścią dla siebie i dla podatników. Jeśli tylko rząd zdecyduje się wdrożyć ustawę, której projekt niedawno się pojawił.
Przeciętna rodzina zapłaci w tym roku 600 zł za utrzymanie deficytowych śląskich kopalń, podczas gdy dochodowa Bogdanka musi ograniczać wydobycie. W tym roku na utrzymanie 1 górniczego etatu wydamy [...]
Tydzień Energetyka: Kolejna kroplówka dla Polskiej Grupy Górniczej; Bruksela zabrała głos w sprawie rosyjskiej ropy dla Węgier i Słowacji; Fotowoltaika bez podwyżki podatku od nieruchomości; [...]
Tydzień Energetyka: Ostry spór o gaz pomiędzy Pragą a Berlinem; Węgry na granicy kryzysu energetycznego; PGG przejadła zyski; Nowy blok jądrowy w Czechach zbudują Koreańczycy; [...]
Tydzień Energetyka: Polska 2050 zapowiada odpolitycznienie spółek skarbu państwa; NFOŚiGW bez prezesa; PSE opuściło PTPiRE; PGE zadłuża się u Chińczyków; Jak mają się finansować SMR-y.
Tydzień Energetyka: Fiasko sankcji na technologie wydobycia ropy; PG Silesia skarży się na Polską Grupę Górniczą do UOKiK; Rekordy zużycia prądu i gazu; Bieńkowska nie idzie do Orlenu; [...]
Do 2030 r. polska energetyka będzie zużywać o połowę mniej węgla. Zamiast obietnic o wydobywaniu węgla tak długo jak jest w kopalniach, potrzebne jest przyspieszenie planu zamykania kopalń. [...]
Rośnie góra węgla, której nie ma komu sprzedać, ale ceny polskiego "czarnego złota" nie spadają. Rząd klajstruje upadające spółki górnicze jak może, żeby tylko uniknąć problemu przed wyborami.