Tydzień energetyka: Wypadnięcie z systemu bloku węglowego wstępną przyczyną blackoutu w Czechach; PSE ma 11 mld zł na inwestycje; Orange pozbył się już odbiorców energii w Polsce. [...]
Tydzień energetyka: Wypadnięcie z systemu bloku węglowego wstępną przyczyną blackoutu w Czechach; PSE ma 11 mld zł na inwestycje; Orange pozbył się już odbiorców energii w Polsce. [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Praga na wojennej ścieżce z deweloperami fotowoltaiki; Którędy przeciekają gaz i ropa z Rosji; Jak Chiny ratują klimat; Pekin może przejąć zieloną pałeczkę od Waszyngtonu.
Tydzień Energetyka: Czeski trader przejmuje polski CEZ; Wojciech Wrochna zastąpił Macieja Bando; Energa ściga za Ostrołękę C; Rosjanie zakręcili Austriakom kurek; Niemcy blokują rosyjskie LNG.
Tydzień Energetyka: Premier odwoła Macieja Bando, ale nie wiadomo kiedy; URE bez nowego prezesa, ale za to z wiceprezesem; Czesi muszą wstrzymać swój projekt atomowy, ale pojadą atomowym Rolls-Royce'm; [...]
Tydzień Energetyka: Ostry spór o gaz pomiędzy Pragą a Berlinem; Węgry na granicy kryzysu energetycznego; PGG przejadła zyski; Nowy blok jądrowy w Czechach zbudują Koreańczycy; [...]
Tydzień Energetyka: Rośnie węglowa "górka"; Rosja straszy Europol Gaz karami; Ørsted w tarapatach; Atomowy realizm w Czechach.
Na polsko-czeskie porozumienie w sprawie Turowa jeszcze poczekamy. A tymczasem sprawa Turowa może być czubkiem góry lodowej. Na podstawie zakwestionowanych przez Brukselę "uproszczonych" przepisów wydano kilkanaście koncesji dla kopalń [...]
Czesi stawiają na atom, Słowacy na kogenerację, Rumuni na OZE, ale nie rezygnują z węgla. Państwa członkowskie UE wyspowiadały się Brukseli ze swych energetycznych planów.
W 2017 roku dostawcę energii elektrycznej zmieniło prawie 100 tys. klientów w Polsce – wynika z szacunków portalu WysokieNapiecie.pl. To oznacza, że średnio co 5 minut ktoś w Polsce [...]