Tydzień Energetyka: Kto zawinił w Hiszpanii; Bruksela proponuje koniec z rosyjskim gazem; Gaz-System dostał miliardy na gazociągi; Kasa z KPO na wodór dla Orlenu i Tauronu; [...]
Tydzień Energetyka: Kto zawinił w Hiszpanii; Bruksela proponuje koniec z rosyjskim gazem; Gaz-System dostał miliardy na gazociągi; Kasa z KPO na wodór dla Orlenu i Tauronu; [...]
DLA ABONENTÓW
Zarówno parametry lipcowej aukcji dogrywkowej, jak i skierowane do konsultacji założenia grudniowej aukcji głównej, jasno wskazują, że bateryjne magazyny energii nie pasują PSE do mocowej układanki.
Rząd w Madrycie opublikował wnioski po słynnym blackoucie, który 28 kwietnia nawiedził cały kraj. Za splot błędów odpowiedzialne są zarówno operator przesyłowy, jak i elektrownie konwencjonalne. [...]
DLA ABONENTÓW
Rozporządzenie wyczekiwane zarówno przez energetykę, jak i przemysł drzewny, doczekało się publikacji w Dzienniku Ustaw. Obie strony wydają się być zadowolone z jego finalnego brzmienia. [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: W energetyce jądrowej brakuje wykwalifikowanych pracowników; Fala bankructw w amerykańskiej fotowoltaice; Walka na oskarżenia po blackoucie w Hiszpanii; Politycy śnią o przemysłowej samowystarczalności.
Tydzień Energetyka: 235 mld zł inwestycji PGE; Kolejny powrót obliga giełdowego?; Będzie aukcja na offshore w 2025 t. Brytyjczycy wykładają miliardy na atom; Niemcy mają problem z gromadzeniem gazu.
Nasi sąsiedzi wprowadzając w odpowiedni sposób u siebie dyrektywę RED II zbudowali odpowiednimi regulacjami rynek na którym jest podaż i jest popyt. W Polsce jak zwykle "jakoś to będzie"
Nowe zasady, wyższe progi dofinansowania i obowiązkowa ocena stanu energetycznego domu przed i po realizacji inwestycji – tak prezentuje się nowa odsłona programu Czyste Powietrze, [...]
Szpieg GRU w Ministerstwie Energii nie był jedynym przejawem zainteresowania Rosji kształtowaniem polskiej polityki energetycznej. Dziś Rosjanie wykorzystują przede wszystkim media społecznościowe, influencerów i „pożytecznych idiotów”, [...]
Materiał Partnera
Jeszcze kilka lat temu przemysłowe magazyny energii w Polsce były domeną pilotaży i grantów badawczych. Dziś stają się realnym narzędziem optymalizacji kosztów, zwiększania niezależności energetycznej i stabilizacji pracy sieci [...]