Według najnowszych informacji Jacek Sasin będzie miał nadzór właścicielski nad energetyką. Odpowiedzialność za ustawodawstwo weźmie jednak Michał Kurtyka.
Według najnowszych informacji Jacek Sasin będzie miał nadzór właścicielski nad energetyką. Odpowiedzialność za ustawodawstwo weźmie jednak Michał Kurtyka.
WysokieNapiecie.pl rusza w Polskę by opisać jak transformacja energetyczna dociera do powiatowych ciepłowni.
Największe na świecie baterie mają zastąpić jedną z nowojorskich elektrowni szczytowych. Symboliczne może być to, że powstaną dosłownie na jej gruzach - bo siłownia zostanie zburzona, by zwolnić miejsce.
Większość mieszkańców Unii Europejskiej opowiedziała się w ankiecie za tym, by nie było wiosennej i jesiennej zmiany czasu. Jednym z mocniejszych argumentów, na jakie powoływano się w ankiecie, [...]
Dlaczego jeden z najbogatszych Polaków podpisał list intencyjny z General Electric Hitachi w sprawie budowy reaktora jądrowego nowej generacji? Hipotez jest kilka, ale najmniej prawdopodobna jest najprostsza- rzeczywiście chodzi [...]
Energetycy wiążą się z magazynami energii ogromne nadzieje. Ale być może wkrótce nawet one będą niepotrzebne - bo magazynami będą nasze domy
Na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie niemal jednogłośnie przyjęli ustawę, która może kosztować budżet setki milionów złotych, choć żaden z nich nie policzył ile dokładnie. Nie jest też jasne, [...]
A może by tak zmienić wreszcie paradygmat myślenia o energetyce? Przestańmy ciągle planować jak tu budować nowe elektrownie, zacznijmy wreszcie wspierać efektywność energetyczną i technologie umożliwiające przedsiębiorcom udział w [...]
Prawo i Sprawiedliwość ma spore szanse na ponowne stworzenie rządu bez potrzeby sięgania po koalicję. Czy wobec tego w energetyce i górnictwie należy się spodziewać kontynuacji? [...]
"Pewnego dnia będziemy wykorzystywali ciepło, które jest wokół nas i uniezależnimy się od węgla" - przewidywał na początku XX w jeden z twórców nowoczesnego przemysłu.