Branża energetyczna ma dostać ułatwienia i przesunięcie terminów w składaniu sprawozdań. Przedsiębiorstwa będą miały też większe uprawnienia dotyczące organizacji pracy. W projekcie Tarczy 2.0 są też zmiany w ustawie [...]
Branża energetyczna ma dostać ułatwienia i przesunięcie terminów w składaniu sprawozdań. Przedsiębiorstwa będą miały też większe uprawnienia dotyczące organizacji pracy. W projekcie Tarczy 2.0 są też zmiany w ustawie [...]
Zużycie prądu to pierwszy sygnał, co się dzieje z gospodarką, bo można je obserwować dosłownie z dnia dzień. Część przemysłu jeszcze pracuje normalnie, spadek zapotrzebowania dotyczy na razie głównie [...]
Ile energii wyprodukowaliśmy w Polsce w 2019 roku? Z jakich źródeł energii i o jakiej mocy korzystamy? Ile wyniosło minimalne i maksymalne zapotrzebowanie na moc w Polsce w 2019 [...]
Jaką rolę ma do odegrania polityka energetyczna państwa? Czym są „śpiące aktywa” polskiej energetyki? Czy ma sens budowa wielkich bloków gazowych? I jak ratować państwowe grupy energetyczne, [...]
Firmy energetyczne ograniczają bezpośredni kontakt z klientem, większość biur obsługi klientów zamknięto do odwołania. Firmy zachęcają do kontaktów przez internet, telefon lub pocztą. Sytuacja zmienia się dynamicznie, [...]
Największe szanse na objęcie prezesury Polskiej Grupy Energetycznej ma Wojciech Dąbrowski, obecny prezes PGE Energia Ciepła. Ale to nie będzie jedyny członek zarządu noszący to nazwisko, [...]
Rada nadzorcza PGE zamknęła procedurę wyłonienia nowego kierownictwa firmy. Najpierw politycy muszą dogadać się między sobą, potem zostanie ogłoszony nowy konkurs.
Potrzeba więcej prądu z gazu, ale na razie nie widać kto poza PGE miałby zbudować nowe źródła. W trudnych chwilach ratować może nas jedynie import energii.
Atmosfera wokół grudniowego szczytu Rady Europejskiej zagęszcza się. Czy Polska po raz kolejny zawetuje dekarbonizację Unii Europejskiej do 2050 r.?
Wiceministrami klimatu zostali Adam Guibourgé-Czetwertyński oraz Ireneusz Zyska.