Już niedługo dostaniemy ofertę zakupu prądu w salonie telefonii komórkowej. Telekomy zawierają strategiczne sojusze z energetykami.
Już niedługo dostaniemy ofertę zakupu prądu w salonie telefonii komórkowej. Telekomy zawierają strategiczne sojusze z energetykami.
Strategie spółek giełdowych to dokumenty, do których często sami autorzy mają lekko ironiczny dystans. – Dziś się napisze, jutro się zmieni – mówił nam kiedyś członek zarządu pewnej firmy [...]
Dobry kontakt premiera z szefem PGE w końcu zaowocował. Krzysztof Kilian został namaszczony jako główny rozgrywający polskiej energetyki.
Aktywistom organizacji ekologicznych Greenpeace i ClienthEarth - głównym wrogom energetyki węglowej w Polsce nie można odmówić serca do walki z węglem. Ci z Greenpeace byli już widziani parę razy [...]
Energetycy mają nowego konika - nazywa się rynek mocy. Co to takiego i dlaczego tak drogo?
Ceny ciepła z sieci w wielu miastach mogą wzrosnąć przez urzędniczą opieszałość. Do tego rząd wystawia do wiatru firmy, które mogłyby zagospodarować w Polsce gaz łupkowy.
Niemcy rozwijają ekologiczną energetykę, obciążając jej kosztami głównie małych odbiorców prądu. Podobne przepisy mają zostać przyjęte też w Polsce. Takie podejście nie podoba się Komisji Europejskiej.
Zapraszamy […]
Wyrok unijnego sądu I instancji, który zapadł w czwartek 7 marca zadał cios nie tylko polskiemu przemysłowi, lecz także planom polskiego rządu.
Europa podjęła próbę pożenienia ognia z wodą- czyli dotowanej energetyki odnawialnej z rynkową energetyką konwencjonalną. Niestety nie bardzo chcą one współżyć.