Polska zbliża się do kolejnego rekordu zapotrzebowania na moc. Zdaniem Urzędu Regulacji Energetyki tego lata popyt może być tak duży, że nie sprostają mu elektrownie. [...]
Polska zbliża się do kolejnego rekordu zapotrzebowania na moc. Zdaniem Urzędu Regulacji Energetyki tego lata popyt może być tak duży, że nie sprostają mu elektrownie. [...]
„Żeby na Śląsku umierało mniej dzieci, trzeba budować wiatraki na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, ale czy te wiatraki zapewnią pracę ojcom uratowanych dzieci?” – pytał w styczniu 1993 roku Express [...]
Problemy zanieczyszczenia powietrza, globalnego ocieplenia, ograniczenia spalania węgla, dotowania cen prądu, rentowności górnictwa, czy rozwoju odnawialnych źródeł energii brzmią jak sprawy z ostatnich lat. Jednak już w 1989 roku [...]
Autorzy książki "Wiek energetyków. Opowieść o ludziach, którzy zmieniali Polskę" byli gośćmi Karoliny Głowackiej na antenie radia TOK FM. W półgodzinnej rozmowie opowiadali o historii polskiej energetyki od XVIII [...]
Urząd Regulacji Energetyki złożył kolejne zawiadomienie do prokuratury w sprawie dziwnych transakcji na giełdzie energii. Według informacji portalu WysokieNapiecie.pl tropy prowadzą do dwóch państwowych spółek
Resort energii najpierw poinformował, że dogadał się z Brukselą, ale potem okazało się, że na ostateczne porozumienie przyjdzie jeszcze poczekać do przyszłego tygodnia. Najtrudniejszy jest problem rozliczenia pierwszego półrocza.
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zapowiedział kolejne postępowanie w sprawie manipulacji na giełdzie energii. To ma być wstrząs dla energetycznego światka.
Resort energii próbuje jakoś wybrnąć z pułapki ustawy o cenach prądu, którą sam na siebie zastawił. Niestety planowane rozwiązanie niewiele pomaga, a może powiększyć jeszcze chaos.
Wydana przez WysokieNapiecie.pl książka „Wiek energetyków. Opowieść o ludziach, którzy zmieniali Polskę“ autorstwa Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego to fascynująca historia rozwoju polskiej elektroenergetyki od 1745 roku do dzisiaj, [...]
Mamy do dyspozycji coraz więcej prognoz miksu energetycznego, jaki powinna mieć Polska w 2040 r. Wynika z nich, że odejście od węgla jest możliwe, ale w kwestii tego co [...]