Rekordowe wyniki WysokieNapiecie.pl

Rekordowe wyniki WysokieNapiecie.pl

Najwyższe w historii obciążenie polskich sieci wysokich napięć przyczyniło się do rekordowo wysokiej liczby odsłon i unikalnych użytkowników korzystających z serwisu WysokieNapiecie.pl.

W czerwcu WysokieNapiecie.pl odnotowało ponad 1,3 mln odsłon. Serwis odwiedziło w tym czasie blisko 178 tys. unikalnych użytkowników – wynika z danych zbieranych przez Google Analytics.

Szacunkowo nawet drugie tyle osób mogło przeczytać nasze artykuły na kilkudziesięciu portalach partnerskich (Next Gazeta.pl, Interia.pl, Forsal.pl, Money.pl, Bankier.pl, Gramwzielone.pl, Biznesalert.pl, WP.pl i in.).

Na rekordowo wysoki zasięg, oprócz kontynuacji trendu wzrostowego, trwającego niemal nieprzerwanie od chwili powstania portalu (pod koniec 2012 roku), nałożyło się także wysokie zainteresowane czytelników aktualną sytuacją w systemie elektroenergetycznym i zmianami prawnymi.

Z tego samego powodu w minionym miesiącu nasi dziennikarze ponad dwadzieścia razy tłumaczyli znaczenie bieżących wydarzeń – m.in. rekordowo wysokiego zapotrzebowania na energię czy nowelizacji ustaw o OZE oraz „zamrażającej” ceny energii – w kilku stacjach radiowych i telewizyjnych, m.in. w Polsacie, TVN24, TVN24 BiS, Superstacji, Polskim Radiu i TOK FM. W tym czasie nasze artykuły były cytowane w mediach elektronicznych i drukowanych podobną liczbę razy.

O ponad 0,5 tys. użytkowników, do 31,5 tys., wzrosła w czerwcu liczba osób obserwujących profil WysokieNapiecie.pl na Facebooku. Blisko 60 naszych czerwcowych postów dotarło łącznie do ponad 290 tys. odbiorców.

Kolejny miesiąc z rzędu powiększyliśmy także bazę subskrybentów płatnej części portalu – Obserwatora Legislacji Energetycznej (OLE).

W czerwcu kolejne wyróżnienie odebrał także jeden z dziennikarzy WysokieNapiecie.pl. To już trzecia taka nagroda dla redakcji w tym roku. Łącznie aż pięcioro dziennikarzy WysokieNapiecie.pl otrzymało do tej pory 15 nagród i wyróżnień w kilku konkursach dla mediów.

Coraz szerszy zasięg WysokieNapiecie.pl, wzrastająca liczba subskrybentów OLE, jak również rosnące grono portali partnerskich oraz liczba cytowań i wypowiedzi w innych mediach to dla nas dowód zaufania Czytelników i ważkości podejmowanych przez nas tematów. Za co ogromnie dziękujemy.

WysokieNapiecie.pl zostało założone w grudniu 2012 roku przez dwóch dziennikarzy od kilku lat piszących już wówczas o branży energetycznej – Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego. Dziś jego współwłaścicielami jest trójka dziennikarzy – Rafał Zasuń, Bartłomiej Derski i Magdalena Skłodowska. Portal współpracuje także z kilkoma autorami zewnętrznymi.

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE