Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Rekordowe wyniki WysokieNapiecie.pl

Rekordowe wyniki WysokieNapiecie.pl

Najwyższe w historii obciążenie polskich sieci wysokich napięć przyczyniło się do rekordowo wysokiej liczby odsłon i unikalnych użytkowników korzystających z serwisu WysokieNapiecie.pl.
ludzie koputer zespol

W czerwcu WysokieNapiecie.pl odnotowało ponad 1,3 mln odsłon. Serwis odwiedziło w tym czasie blisko 178 tys. unikalnych użytkowników – wynika z danych zbieranych przez Google Analytics.

Szacunkowo nawet drugie tyle osób mogło przeczytać nasze artykuły na kilkudziesięciu portalach partnerskich (Next Gazeta.pl, Interia.pl, Forsal.pl, Money.pl, Bankier.pl, Gramwzielone.pl, Biznesalert.pl, WP.pl i in.).

Na rekordowo wysoki zasięg, oprócz kontynuacji trendu wzrostowego, trwającego niemal nieprzerwanie od chwili powstania portalu (pod koniec 2012 roku), nałożyło się także wysokie zainteresowane czytelników aktualną sytuacją w systemie elektroenergetycznym i zmianami prawnymi.

Z tego samego powodu w minionym miesiącu nasi dziennikarze ponad dwadzieścia razy tłumaczyli znaczenie bieżących wydarzeń – m.in. rekordowo wysokiego zapotrzebowania na energię czy nowelizacji ustaw o OZE oraz „zamrażającej” ceny energii – w kilku stacjach radiowych i telewizyjnych, m.in. w Polsacie, TVN24, TVN24 BiS, Superstacji, Polskim Radiu i TOK FM. W tym czasie nasze artykuły były cytowane w mediach elektronicznych i drukowanych podobną liczbę razy.

O ponad 0,5 tys. użytkowników, do 31,5 tys., wzrosła w czerwcu liczba osób obserwujących profil WysokieNapiecie.pl na Facebooku. Blisko 60 naszych czerwcowych postów dotarło łącznie do ponad 290 tys. odbiorców.

Kolejny miesiąc z rzędu powiększyliśmy także bazę subskrybentów płatnej części portalu – Obserwatora Legislacji Energetycznej (OLE).

W czerwcu kolejne wyróżnienie odebrał także jeden z dziennikarzy WysokieNapiecie.pl. To już trzecia taka nagroda dla redakcji w tym roku. Łącznie aż pięcioro dziennikarzy WysokieNapiecie.pl otrzymało do tej pory 15 nagród i wyróżnień w kilku konkursach dla mediów.

Coraz szerszy zasięg WysokieNapiecie.pl, wzrastająca liczba subskrybentów OLE, jak również rosnące grono portali partnerskich oraz liczba cytowań i wypowiedzi w innych mediach to dla nas dowód zaufania Czytelników i ważkości podejmowanych przez nas tematów. Za co ogromnie dziękujemy.

WysokieNapiecie.pl zostało założone w grudniu 2012 roku przez dwóch dziennikarzy od kilku lat piszących już wówczas o branży energetycznej – Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego. Dziś jego współwłaścicielami jest trójka dziennikarzy – Rafał Zasuń, Bartłomiej Derski i Magdalena Skłodowska. Portal współpracuje także z kilkoma autorami zewnętrznymi.

Rynek energii rozwija:
Klimatyzacja stanie się jednym z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za wzrost zużycia energii elektrycznej. Chińczycy kupują więcej klimatyzatorów od Amerykanów, a biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Europa nie ustępuje Bliskiemu Wschodowi. Zdaniem Międzynarodowej Agencji Energetycznej, systemom energetycznym potrzebne są magazyny zimna.
klimatyzacja upaly ogrzewanie tech pompa ciepla
Technologie wspiera:
Lądowa część systemu Baltic Pipe zyskała kolejne administracyjne zgody, przybliżające budowę. Całość ma już decyzje środowiskowe, Wojewoda Zachodniopomorski wydał kolejną decyzję lokalizacyjną. 
Baltic Pipe
Wystarczy różnica temperatur, aby wytworzyć prąd. Wiemy to od dwustu lat, a do tej pory niemal w ogóle nie korzystaliśmy z termoelektryczności. To się jednak zmienia, także dzięki badaniom polskich naukowców.
tech ladowanie termoelektryczne
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Zielone technologie rozwijają: