Ministerstwo Energii chce zmniejszyć ingerencję państwa w budowę tzw. infrastruktury bazowej. - Będziemy starali się mniej sterować administracyjnie - zapowiada Michał Kurtyka, wiceminister energii.
Ministerstwo Energii chce zmniejszyć ingerencję państwa w budowę tzw. infrastruktury bazowej. - Będziemy starali się mniej sterować administracyjnie - zapowiada Michał Kurtyka, wiceminister energii.
Komisja Europejska uważa, że aby zagwarantować równy dostęp różnych technologii do rynku mocy, Polska powinna zmienić niedawno uchwalone przepisy
DLA ABONENTÓW
Opublikowano nowy akt wykonawczy do ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej. Rozporządzenie reguluje zakres i sposób sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii. [...]
DLA ABONENTÓW
Po 13 godzinach negocjacji trilog Komisji Europejskiej, prezydencji i Parlamentu Europejskiego zakończył się fiaskiem.
Resort tłumaczy dlaczego rząd odwołał ostatnie aukcje OZE, odpowiada na pytania Obserwatora Legislacji Energetycznej o to kiedy odbędą się kolejne i co stanie się z wolumenami niewykorzystanymi we wrześniu [...]
Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Unii, zmniejszenie zależności od innych w kwestii dostaw gazu, a także szybsze i skuteczniejsze radzenie sobie z kryzysami dostaw.
DLA ABONENTÓW
Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl poznał propozycje estońskiej prezydencji, które mają doprowadzić do kompromisowego zakończenia prac nad nowelizacją Dyrektywy ETS. Obecnie toczy się trilog czyli negocjacje między prezydencją (reprezentującą [...]
DLA ABONENTÓW
Lada dzień spodziewać się można podpisu prezydenta pod nowelizacją ustawy Prawo ochrony środowiska, implementującą dyrektywę o emisji zanieczyszczeń ze średnich obiektów spalania, czyli tzw. dyrektywę MCP. [...]
DLA ABONENTÓW
Komisja Europejska zatwierdziła schematy wsparcia dla kolejnych koszyków OZE we Francji. Dzięki nim nad Sekwaną ma przybyć 7 GW różnego rodzaju źródeł. Rozłożone na 20 lat koszty zatwierdzonych schematów [...]
DLA ABONENTÓW
W czwartek odbyła się aukcja OZE dla istniejących biogazowni na wysypiskach odpadów. Właściciele bankrutujących instalacji mieli dostać nawet 556 mln zł wsparcia. W piątek rząd przyjął jednak rozporządzenie zgodnie [...]