Związkowcy broniąc status quo niestety bardzo oszczędnie gospodarują prawdą i zdrowym rozsądkiem. Przyjrzyjmy się ich argumentom.
Związkowcy broniąc status quo niestety bardzo oszczędnie gospodarują prawdą i zdrowym rozsądkiem. Przyjrzyjmy się ich argumentom.
Rząd przyjął plan restrukturyzacji Kompanii Węglowej. Kluczowe pytania to co się stanie z długami Kompanii i ile będzie musiała zainwestować energetyka?
Kowalczyk […]
W ciągu kilku najbliższych miesięcy państwowe górnictwo przejdzie prawdopodobnie pod nadzór resortu skarbu. Czy wrócą plany zamknięcia najgorszych kopalń Kompanii Węglowej? W części z nich nie bardzo jest inne [...]
Minister skarbu Włodzimierz Karpiński stwierdził, że połączenie górnictwa i energetyki jest możliwe tylko w sytuacji gdy będzie to racjonalny biznes. Ale czy w ogóle da się na śląskich kopalniach [...]
Niemiecki rząd popada w schizofrenię – z jednej strony chce wymusić na elektrowniach węglowych dodatkową redukcję CO2, z drugiej strony nakłania szwedzkiego Vattenfalla aby inwestował w nowe kopalnie węgla [...]
Rząd musi przestać doraźnie zatykać dziury i zamiast tego stworzyć sensowny plan restrukturyzacji górnictwa. Sensowny czyli zakładający likwidację części kopalń.
Piątkowe odwołanie Mirosława Tarasa z funkcji szefa Kompanii Węglowej chyba nikogo nie zdziwiło, zwłaszcza po niedawnej górniczej konferencji Nowego Przemysłu. Wielkie gratulacje należą się górniczym związkom zawodowym, [...]
Wojciech Kowalczyk został pełnomocnikiem rządu odpowiedzialnym za restrukturyzację górnictwa. Doświadczony finansista z polskich i międzynarodowych instytucji będzie musiał na początek wyczarować pieniądze na załatanie dziury w kasie Kompanii Węglowej [...]
- Węgiel pozostanie kluczowym surowcem energetycznym, ale nie oczekujmy, że popyt na niego zacznie rosnąć – mówił Fatih Birol, główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), [...]