W ciągu dekady odsetek Polaków, którzy nie mogą sobie pozwolić na samochód spadł trzykrotnie, liczba aut wzrosła o 8 mln, a najczęściej kupowanym przez Polaków modelem jest auto klasy [...]
W ciągu dekady odsetek Polaków, którzy nie mogą sobie pozwolić na samochód spadł trzykrotnie, liczba aut wzrosła o 8 mln, a najczęściej kupowanym przez Polaków modelem jest auto klasy [...]
Europejscy producenci samochodów osobowych ogłosili, że w Chinach zainwestują w produkcję aut na prąd siedem razy więcej niż na Starym Kontynencie. UE jest skazana na import samochodów elektrycznych i [...]
Wzrosła liczba Polaków, którzy rozważają zakup samochodu elektrycznego. Taką możliwość dopuszcza już 17 proc. kierowców - wynika z Barometru Elektromobilności 2018, opublikowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). [...]
Posłowie uchwalili w środę nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw.
Poczta Polska rozpoczęła testy w 100% elektrycznych aut dla swojej floty. Wcześniej testy najpopularniejszych w Polsce elektrycznych dostawczaków zrobili dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl. Jak takie auta wypadają w stosunku do [...]
PKN Orlen do końca 2019 roku zainstaluje dwukrotnie więcej szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych, niż planował do tej pory. Koncern wybrał już trzech dostawców – dowiedziało się WysokieNapiecie.pl.
Minister Energii już w przyszłym roku chciałby dopłacać do zakupu samochodów elektrycznych. Wsparcie miałoby objąć na początek kilkadziesiąt tysięcy pojazdów rocznie. Z zestawienia przygotowanego przez portal WysokieNapiecie. [...]
W Europie diesle sprzedają się coraz gorzej. Rośnie za to popyt na duże auta benzynowe. W efekcie średnia emisja CO2 z nowych samochodów rośnie, zamiast spadać. [...]
Minister Energii ocenił, że Polska staje się liderem elektromobilności w Europie. Z zestawienia przygotowanego przez WysokieNapiecie.pl wynika jednak, że w UE jesteśmy… przedostatni.
PKN Orlen kończy przetarg na pierwsze szybkie ładowarki dla samochodów elektrycznych i zapowiada kolejną dużą inwestycję w 150 stacji ładowania. Czy da się na nich zarobić?