Tydzień Energetyka: Górnictwo w budżecie; Weta prezydenta; Dymisje w Orlenie i porozumienie z Sołowowem; Rząd chce jeszcze raz spróbować z wiatrakami; Nowa gazówka na Pomorzu.
Tydzień Energetyka: Górnictwo w budżecie; Weta prezydenta; Dymisje w Orlenie i porozumienie z Sołowowem; Rząd chce jeszcze raz spróbować z wiatrakami; Nowa gazówka na Pomorzu.
Zamiast jednego resortu odpowiedzialnego za transformację energetyczną, mamy kolejne rozproszenie odpowiedzialności. Tym razem w innej konfiguracji.
Po trwającej ponad rok epopei z poszukiwaniem kandydata premier Donald Tusk powołał wreszcie nowego prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z przewidywaniami została nim Renata Mroczek, dotychczasowa wiceprezes URE.
Rząd „myśli” o zgłoszeniu polskiego kandydata na szefa ACER – organizacji zrzeszającej europejskich regulatorów rynków energii, której znaczenie w UE jest coraz większe. W Radzie ACER Polak już jest.
"Nieefektywne ekonomicznie" i "priorytetowe do wycofania" - tak KE ocenia dopłaty do polskiego górnictwa. To pierwsze tak jednoznaczne stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie subsydiów do polskiego górnictwa. [...]
Każdą z kontrowersyjnych społecznie spraw dotyczących energetyki można by załatwić. Wymagało by to jednak obniżenia politycznej temperatury i niełatwych kompromisów z obu stron. Nikomu na scenie politycznej na tym [...]
Nie dość, że będziemy coraz więcej dopłacać do nierentownych kopalń, to jeszcze duszona jest najlepsza górnicza spółka, czyli LW Bogdanka.
Politycy reprezentujący Skarb Państwa mają oczywisty konflikt interesów w sprawie giełdowych spółek energetycznych. I żadnego pomysłu jak go rozwiązać.
Do premiera trafił list górniczych związków zawodowych. Wskazują sposób na rentowne wykorzystanie zwałów 5 mln ton węgla, z którym nie ma co zrobić
Minister klimatu Paulinie Hennig-Klosce udało się przepchnąć liberalizację inwestycji wiatrowych przez Radę Ministrów, ale to dopiero koniec pierwszego sezonu legislacyjnego serialu. Czekają nas jeszcze zakulisowe rozmowy, [...]