Jak konsumenci mają obniżyć sobie ceny prądu jeśli na terenie połowy kraju ogranicza im się prawo do fundamentalnej informacji o zużyciu?
Jak konsumenci mają obniżyć sobie ceny prądu jeśli na terenie połowy kraju ogranicza im się prawo do fundamentalnej informacji o zużyciu?
Od epoki drewna, poprzez epokę węgla, ropy aż do epoki atomu i odnawialnych źródeł energii. Francuski badacz udowadnia, że ta linearna wizja dziejów jest błędna. [...]
Tydzień Energetyka: Przed Polską długie negocjacje w sprawie elektrowni atomowej; PGG ma nowego prezesa; Ping-pong złożem Dębieńsko; Francuzi piszą w sprawie ciężkiej chemii; Scania przejmuje polskiego Northvolta.
Co najmniej kilka tysięcy górników mogłoby odejść z kopalń - z korzyścią dla siebie i dla podatników. Jeśli tylko rząd zdecyduje się wdrożyć ustawę, której projekt niedawno się pojawił.
Niemcy, Holandia i kilka innych państw chcą złagodzenia przepisów o wiążących celach zapełniania magazynów gazu. Uratowały nas w 2023 r., ale okazują się mało przydatne w obecnych warunkach rynkowych.
Co oznacza list intencyjny PGE i ZE PAK; Jedna trzecia załogi PGG chce odejść; Rozmowy z Brukselą o dodatkowych aukcjach mocy dla gazówek; Magazyn PGE za 1,5 mld zł; [...]
Zaledwie sześć procent instalacji produkujących "zielony" wodór ma podpisane kontrakty na jego odbiór. Nic dziwnego, że z 7,3 GW instalacji wodorowych ogłoszonych w ciągu ostatnich dwóch lat powstało mniej [...]
Tegoroczny „zgniły wyż” przypomniał o tym jak ważna jest stabilna moc. Jej źródłem mogą być też źródła rozproszone, o których jednak nikt nie pamięta.
Na przykładzie "kryzysu węglowego" w 2022 r. widać typowy sposób działania polskich polityków: bezmyślnie tworzymy problem, zwalamy jego rozwiązanie na kogoś innego, po czym wypinamy pierś po ordery.
Tydzień Energetyka: Wchodzi rozporządzenie o normach dla węgla; Nie ma wiatru, PSE przywołuje rynek mocy; Więcej aukcji w morskim wietrze; Prezes PGG odchodzi; Kopanie kryptowalut powoduje brak prądu na [...]