Dziennikarz WysokieNapiecie.pl w TOK FM o energetyce w kampanii wyborczej

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl w TOK FM o energetyce w kampanii wyborczej

Bartłomiej Derski z WysokieNapiecie.pl i Justyna Piszczatowska z Green-News.pl w programie Aleksandry Dziadykiewicz na antenie radia TOK FM rozmawiali o energetyce i klimacie w kampanii wyborczej oraz ostatnich czterech latach.

- Wraz z bogaceniem się polskiego społeczeństwa sprawy ochrony klimatu będą nabierać coraz większego znaczenia, podobnie jak działo się to na Zachodzie. Będziemy mniej skupieni na własnych karierach, jak w latach 90. i na początku XXI w, a coraz większą uwagę będziemy przykładać do przyszłości naszych dzieci - tłumaczył na antenie TOK FM Bartłomiej Derski. Jak dodał, to widać już w sprawach bliższych, czyli ochronie powietrza i walce z niższą emisją oraz rosnącej atencji wokół problemu globalnego ocieplenia.

Dziennikarz WysokieNapiecie.pl zwrócił także uwagę, że kolejne rzucane przez rząd cyfry dotyczące kosztów transformacji energetycznej w Polsce są całkowicie abstrakcyjne i niewiarygodne, bo Ministerstwo Energii ani nie ma narzędzi, aby te koszty policzyć, ani nawet nie zleciło i nie pokazało takiej analizy wykonanej przez podmioty zewnętrzne. To pokazuje słabość naszego państwa, które nie może Brukseli pokazać wiarygodnych wyliczeń i kawa na ławę wyłożyć ile konkretnie i na co potrzebujemy od Unii pieniędzy.

Cała rozmowa na stronie TOK FM

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PSE