Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. WysokieNapiecie.pl liderem wśród serwisów o energetyce i elektromobilności

WysokieNapiecie.pl liderem wśród serwisów o energetyce i elektromobilności

W lipcu 2019 roku WysokieNapiecie.pl zachowało pozycję lidera wśród polskich serwisów dedykowanych energetyce i elektromobilności. Kolejny miesiąc z rzędu odnotowaliśmy wzrost liczby unikalnych użytkowników i odsłon. Z naszych informacji i wyliczeń skorzystało też kilkadziesiąt portali, dzienników lokalnych oraz stacji radiowych i telewizyjnych.
wysokie napiecie odslony liczba uzytkownikow

W ciągu 31 dni lipca z serwisu WysokieNapiecie.pl skorzystało 279 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 1,4 mln odsłon – wynika z danych Google Analytics. Według analizy porównawczej serwisu Similar Web, był to najlepszy wynik wśród wszystkich portali dedykowanych energetyce i elektromobilności w Polsce.

Dodatkowo nawet drugie tyle odsłon mogły odnotować ponadto nasze artykuły publikowane w portalach partnerskich (w lipcu były to zwłaszcza Interia, Money, Forsal, Gram w Zielone, Next Gazeta.pl i Bankier).

Wielokrotnie w lipcu nasze informacje cytowały także największe portale horyzontalne oraz serwisy gospodarcze, polityczne, technologiczne i motoryzacyjne w Polsce – m.in. Wirtualna Polska, Interia, Fakt, Forbes, Money, Bankier, Radio Zet, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, Wprost, Polityka, Autokult, Komputer Świat, Spider’s Web, Murator, Prawo.pl, INN Poland, Noizz czy Najwyższy Czas. Nasze informacje i wyliczenia przytaczały także serwisy dzienników regionalnych i lokalnych, takich jak Dziennik Wschodni, Portal Przemyski, Wiadomości Wrześnieńskie, eOstrołęka, Nowiny Jeleniogórskie, Info Kęty, Naszemiasto Piotrków Trybunalski czy Głos Żyrardowa.

W lipcu nasi dziennikarze wypowiadali się także przed kamerami i mikrofonami takich stacji jak TVP2, Polsat, Polsat News, TVN Turbo, TVN24 BiS, radiowa „Trójka”, Radio Eska czy TOK FM.

wysokie napiecie odslony liczba uzytkownikow

Wśród najpopularniejszych tematów znalazły się przede wszystkim rządowe dopłaty do: samochodów elektrycznych, paneli fotowoltaicznych i rachunków za energię elektryczną. Najpopularniejszy artykuł z tego zestawienia odnotował niemal 200 tys. odsłon, ale zainteresowaniem czytelników cieszyły się także nowinki technologiczne, takie jak np. „Polski patent na nadwyżki energii z paneli słonecznych” (ponad 50 tys. odsłon).

Sumaryczny zasięg 55 naszych lipcowych postów na Facebooku wyniósł niemal 400 tys. Natomiast zasięg 71 tweetów osiągnął blisko 170 tys. Kolejny miesiąc z rzędu zwiększyliśmy także liczbę osób śledzących nasze profile na wszystkich trzech platformach społecznościowych, na których publikujemy informacje: Facebook, Twitter i Linkedin.

Liczba unikalnych użytkowników WysokieNapiecie.pl w lipcu była ponaddwukrotnie wyższa niż najlepszy w historii wynik najstarszego w Polsce serwisu poświęconego energetyce – CIRE.pl, chociaż publikuje on wielokrotnie więcej artykułów każdego miesiąca. To także aż 15 proc. liczby czytelników jednego z największych portali w Polsce – Interii – w dziale gospodarki i prawa z maja tego roku (wg PBI Gemius), choć tam także można było przeczytać bez porównania większą liczbę artykułów.

W lipcu ukazał się także najnowszy numer magazynu „Press” (07-08.2019), który sporo miejsca poświęcił portalowi WysokieNapiecie.pl, jako przykładowi portalu branżowego, który przyciągnął dziennikarzy z największych polskich dzienników i stacji TV.

Zobacz więcej: Magazyn „Press” o portalu WysokieNapiecie.pl

Zobacz także: WysokieNapiecie.pl w innych mediach

Na trwającym właśnie posiedzeniu Senat zajmie się nowelizacją ustawy o OZE, dot. m.in. spółdzielni energetycznych. Adam Dzienis, reżyser wielokrotnie nagradzanego w USA i Kanadzie filmu „Human Energy”, dystrybuowanego w Polsce pod patronatem WysokieNapiecie.pl, przekonuje, że drobne zmiany w prawie mogłyby stworzyć realne szanse na powstawanie takich inicjatyw, jakie zrzeszają dziesiątki tysięcy ludzi w pojedynczych spółdzielniach na Zachodzie.
Human.Energy 1
Zielone technologie rozwijają:
Bartłomiej Derski tłumaczył czytelnikom portalu Gazeta.Next.pl co będzie oznaczać limit wartości samochodów elektrycznych, do którego będzie można otrzymać rządową opłatę.
gazeta media prasa